Polityka, Wszyscy kandydaci parlamentu województwie podlaskim [LISTA] - zdjęcie, fotografia

Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery list wyborczych dla komitetów ogólnopolskich, jak i tych, które zostały zarejestrowane tylko w niektórych okręgach. Z jedynką startuje PSL, z dwójką PiS, z trójką Lewica, z czwórką Konfederacja, z piątką KO. Poniżej przedstawiamy wszystkich kandydatów do Sejmu i Senatu, startujących w województwie podlaskim.

W najbliższych wyborach parlamentarnych weźmie udział dziewięć komitetów, wystawiających w Podlaskiem łącznie 215 kandydatów do Sejmu. Pięć zarejestrowało listy do izby niższej we wszystkich 41 okręgach w kraju. Cztery pozostałe tylko w części, ale - co ciekawe - każdy z nich w okręgu nr 24, obejmującym województwo podlaskie.

Numery list komitetów ogólnopolskich:

  • 1. KW Polskie Stronnictwo Ludowe (wraz z Kukiz'15)
  • 2. KW Prawo i Sprawiedliwość
  • 3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD, Wiosna, Razem)
  • 4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość (m.in. Ruch Narodowy, KORWiN)
  • 5. KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni

Numery list reszty komitetów, które wystartują tylko w niektórych okręgach:

  • 6. KW Prawica
  • 7. KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
  • 8. KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy
  • 9. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca

Jesienią Polacy wybiorą 360 posłów i 100 senatorów. Z województwa podlaskiego do Sejmu (okręg nr 24) wejdzie 14 osób i trzy do Senatu (okręgi 59, 60, 61).

Zgodnie z danymi PKW (według numerów list), przedstawiamy listę wszystkich kandydatów ubiegających się o głosy Podlasian, wraz z miejscowością ich zamieszkania, deklarowanym zawodem oraz przynależnością partyjną.

SEJM

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe:

  1. Stefan Krajewski, Krajewo Białe, politolog, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  2. Mirosław Lech, Laskowszczyzna, historyk, nie należy do partii politycznej
  3. Wojciech Grochowski, Grajewo, ekonomista, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  4. Jerzy Leszczyński, Ciechanowiec, inżynier rolnictwa, nie należy do partii politycznej
  5. Cezary Cieślukowski, Suwałki, ekonomista, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  6. Agnieszka Zawistowska, Brzóski Gromki, inżynier rolnictwa, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  7. Ewa Kulikowska, Rostołty, ekonomista, nie należy do partii politycznej
  8. Wiesława Płońska, Białystok, technik budownictwa, nie należy do partii politycznej
  9. Bożena Krzyżanowska, Siemiatycze, dyrektor szkoły, nie należy do partii politycznej
  10. Bogdan Dyjuk, Augustów, nauczyciel, nie należy do partii politycznej
  11. Krzysztof Rafałowski, Kolno, inżynier ochrony środowiska, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  12. Maciej Bobel, Patoki, dyrektor domu kultury, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  13. Marian Magnuszewski, Mońki, inżynier rolnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  14. Andrzej Koronkiewicz, Augustów, inżynier ochrony środowiska, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  15. Ewa Jakubiak, Szabły Młode, nauczyciel akademicki - nauki wojskowe, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  16. Agnieszka Szczygielska, Sokółka, doradca rolniczy, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  17.  Magdalena Nowak, Białystok, doradca finansowy, nie należy do partii politycznej
  18. Marta Aleksiejczuk-Szotko, Zabłudów - Kolonia, inżynier zootechniki, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  19. Sławomir Sawicki, Sokółka, inżynier elektryk, nie należy do partii politycznej
  20. Tadeusz Chołko, Płociczno Osiedle, emeryt, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  21. Tomasz Jakacki, Jakać Borki, technik weterynarii, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  22. Joanna Jędzul, Suwałki, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  23. Małgorzata Kaźmierczak, Wasilków, ekonomista, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  24. Michał Zarzecki, Żebry, rolnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  25. Małgorzata Karczewska, Bielsk Podlaski, specjalista do spraw marketingu i handlu, nie należy do partii politycznej
  26. Grzegorz Rykowski, Białystok, radca prawny, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  27. Irena Przybylak, Drozdowo, emerytka, nie należy do partii politycznej
  28. Mikołaj Janowski, Przechody, inżynier rolnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:

  1. Dariusz Piontkowski, Białystok, nauczyciel historii, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  2. Jarosław Zieliński, Suwałki, parlamentarzysta, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  3. Bohdan Paszkowski, Białystok, radca prawny, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  4. Kazimierz Gwiazdowski, Mścichy, parlamentarzysta, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  5. Jacek Żalek, Białystok, poseł, członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina
  6. Mieczysław Baszko, Sokółka, nauczyciel wychowania fizycznego, członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina
  7. Lech Kołakowski, Łomża, poseł na Sejm RP, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  8. Bernadeta Krynicka, Łomża, parlamentarzysta, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  9. Henryk Wnorowski, Białystok, nauczyciel akademicki - nauki ekonomiczne, nie należy do partii politycznej
  10. Adam Andruszkiewicz, Grajewo, parlamentarzysta, nie należy do partii politycznej
  11. Agnieszka Muzyk, Łomża, nauczyciel akademicki - nauki humanistyczne, nie należy do partii politycznej
  12. Łukasz Siekierko, Wysokie Mazowieckie, radca prawny, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  13. Roman Czepe, Łapy, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  14. Piotr Modzelewski, Łomża, pozostali wyżsi urzędnicy administracji rządowej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  15. Tomasz Madras, Białystok, nauczyciel akademicki, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  16. Bożena Jelska-Jaroś, Franckowa Buda, rolnik, nie należy do partii politycznej
  17. Elżbieta Puczyłowska, Augustów, nauczyciel nauczania początkowego, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  18. Grzegorz Kucharewicz, Białystok, farmaceuta, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  19. Rafał Supiński, Mońki, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  20. Alicja Biały, Białystok, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  21. Andrzej Mioduszewski, Zambrów, prezes, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  22. Bożena Nienałtowska, Kleosin, dyrektor departamentu, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  23. Marek Dziatkowski, Filipów Czwarty, rolnik, nie należy do partii politycznej
  24. Henryk Łukaszewicz, Hajnówka, nauczyciel informatyki w szkole podstawowej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  25. Bożena Bujno, Perlejewo, przedstawiciel władzy samorządowej, nie należy do partii politycznej
  26. Agnieszka Zduńczyk, Miastkowo, dyrektor szkoły, nie należy do partii politycznej
  27. Izabela Wasilewska, Ptaki, pedagog, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  28. Aleksandra Szczudło, Ciechanowiec, dyrektor do spraw energetyki, nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej:

  1. Paweł Krutul, Białystok, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
  2. Piotr Kusznieruk, Białystok, inżynier automatyki, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
  3. Katarzyna Rosińska, Białystok, prawnik, członek partii politycznej: Razem
  4. Seweryn Prokopiuk, Widowo, socjolog,członek partii politycznej: Razem
  5. Tomasz Mańczuk, Lipsk, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
  6. Janusz Borowik, Białystok, przedsiębiorca, nie należy do partii politycznej
  7. Justyna Rembiszewska, Białystok, socjolog, członek partii politycznej: Razem
  8. Elżbieta Murawko, Suwałki, sprzedawca, nie należy do partii politycznej
  9. Renata Arasimowicz, Stara Dębszczyzna, technik rolnik, nie należy do partii politycznej
  10. Izabela Czerniawska, Łomża, nauczyciel, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
  11. Joanna Deoniziak, Białystok, pedagog, nie należy do partii politycznej
  12. Jakub Popławski, Białystok, nauczyciel akademicki - nauki techniczne, członek partii politycznej: Razem
  13. Marcin Birgiel, Suwałki, administrator systemów komputerowych, członek partii politycznej: Razem
  14. Jolanta Matwiejczuk, Białystok, inżynier elektrotechniki, nie należy do partii politycznej
  15. Mieczysław Śniadach, Kolno, nauczyciel historii, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
  16. Grzegorz Janoszka, Białystok, instruktor terapii uzależnień, członek partii politycznej: Razem
  17. Adrian Skowroński, Białystok, pozostali pracownicy obsługi biurowej, członek partii politycznej: Razem
  18. Mikołaj Mironowicz, Białystok, inspektor nadzoru, nie należy do partii politycznej
  19. Michalina Artysiewicz, Zaścianki, studentka, członek partii politycznej: Razem
  20. Aleksandra Andrukiewicz, Białystok, filolog języka nowożytnego, członek partii politycznej: Razem
  21. Anna Krawczyk, Olszanka, technik rolnik, nie należy do partii politycznej
  22. Dariusz Janicki, Łomża, lekarz chirurg, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
  23. Jakub Osiejewski, Białystok, filolog języka nowożytnego, członek partii politycznej: Razem
  24. Kamila Wysocka, Białystok, pozostali pracownicy obsługi biurowej, członek partii politycznej: Razem
  25. Anna Jasionek, Bolcie, plastyk dekorator, nie należy do partii politycznej
  26. Grzegorz Drobek, Szepietowo Wawrzyńce, informatyk, nie należy do partii politycznej
  27. Magdalena Sielawa, Białystok, prawnik, członek partii politycznej: Razem
  28. Wojciech Koronkiewicz, Białystok, dziennikarz, nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość:

  1. Robert Winnicki, Warszawa, publicysta, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  2. Adam Kiełczewski, Grajewo, inżynier mechanik,nie należy do partii politycznej
  3. Krzysztof Krasowski, Białystok, prawnik, członek partii politycznej: Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin
  4. Stanisław Nicewicz, Knyszewicze, rolnik, członek partii politycznej: KORWiN
  5. Barbara Majewska, Białystok, nauczyciel języka obcego, nie należy do partii politycznej
  6. Krzysztof Jabłoński, Sobótka, technik rolnik, nie należy do partii politycznej
  7. Marzanna Gontarska, Grajewo, kosmetyczka, nie należy do partii politycznej
  8. Wiesław Bielawski, Jurowce, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  9. Jolanta Daniluk, Białystok, referent do spraw usług, członek partii politycznej: Korwin
  10. Katarzyna Kołosowska, Białystok, sprzedawca, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  11. Zenon Dziedzic, Suwałki, socjolog, członek partii politycznej: Liga Narodowa
  12. Paweł Prokopowicz, Kąty, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  13. Adam Kołakowski, Białystok, prawnik, nie należy do partii politycznej
  14. Katarzyna Zajko, Białystok, pracownik administracji,nie należy do partii politycznej
  15. Mariusz Rokicki, Białystok, programista, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  16. Adrianna Iwanowska, Warszawa, pracownik fundacji, nie należy do partii politycznej
  17. Michał Wais, Białystok, fizyk, nie należy do partii politycznej
  18. Monika Grabowska, pracownik biurowy, nie należy do partii politycznej
  19. Jakub Sadowski, Supraśl, sprzedawca, nie należy do partii politycznej
  20. Hubert Baranowski, Białystok, student, nie należy do partii politycznej
  21. Izabela Przanowska, Nurzec-Stacja, kosmetolog, nie należy do partii politycznej
  22. Marcin Lewoniewski, Sobolewo, radiolog, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  23. Anna Prokopowicz, Białystok, ekonomista, nie należy do partii politycznej
  24. Łukasz Karwowski, Tyszki-Wądołowo, specjalista ds. sprzedaży, nie należy do partii politycznej
  25. Andrzej Jędrzejewski, Białystok, architekt, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  26. Mariusz Kossakowski, Białystok, inżynier BHP, nie należy do partii politycznej
  27. Karina Zaborowska, Podkamionka, ekonomista, nie należy do partii politycznej
  28. Maciej Stypka, Białystok, przedstawiciel handlowy, nie należy do partii politycznej

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni:

  1. Robert Tyszkiewicz, Białystok, wydawca, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  2. Krzysztof Truskolaski, Białystok, ekonomista, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  3. Bożena Kamińska, Suwałki, ekonomista, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  4. Maciej Borysewicz, Łomża, prawnik, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  5. Eugeniusz Czykwin, Białystok, dziennikarz, nie należy do partii politycznej
  6. Jolanta Den, Czarna Białostocka, leśnik, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  7. Krzysztof Bil-Jaruzelski, Białystok, prawnik, nie należy do partii politycznej
  8. Leszek Cieślik, Augustów, radca prawny, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  9. Joanna Ławrowska, Białystok, adwokat, nie należy do partii politycznej
  10. Tadeusz Nowak, Łomża, nauczyciel akademicki, członek partii politycznej: Partia Zieloni
  11. Bożena Zwolińska, Bielsk Podlaski, samorządowiec, nie należy do partii politycznej
  12. Jacek Piorunek, Łomża, radca prawny, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  13. Mateusz Gutowski, Białowieża, pedagog, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  14. Andrzej Raś, Mońki, zootechnik, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  15. Halina Roszkowska, Osipy Lepertowizna, nauczyciel języka polskiego, nie należy do partii politycznej
  16. Franciszek Żero, Siemiatycze, pracownik administracyjny, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  17. Stanisław Doliwa, Grajewo, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  18. Dorota Sasinowska, Krajewo Borowe, monter, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  19. Katarzyna Karaszewska, Suwałki, pedagog, członek partii politycznej: Nowoczesna
  20. Marek Samul, Kolno, lekarz weterynarz, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  21. Paulina Pyrko, Grabówka, pracownik administracyjny, nie należy do partii politycznej
  22. Bronisław Talkowski, Kruszyniany, emeryt, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  23. Jolanta Szczygieł-Rogowska, Białystok, historyk, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  24. Łukasz Targoński, Białystok, informatyk, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  25. Alicja Łepkowska-Gołaś, Łomża, urzędnik, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  26. Wioletta Karczewska, Białystok, nauczyciel języka obcego, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  27. Beata Malinowska, Fasty, pracownik administracyjny, członek partii politycznej: Nowoczesna
  28. Tomasz Cimoszewicz, Knyszyn, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Komitet Wyborczy Prawica:

  1. Rafał Przychodzeń, Łomża, inżynier inżynierii środowiska, członek partii politycznej: Prawica Rzeczypospolitej
  2. Józef Laskowski, Wiżajny, politolog, nie należy do partii politycznej
  3. Elżbieta Kauc-Dmochowska, Białystok, prawnik    członek partii politycznej: PiS
  4. Marek Rozmus, Białystok, technik mechanik, członek partii politycznej: Prawica Rzeczypospolitej
  5. Wioletta Oświecińska, Pogorzałki, menadżer, nie należy do partii politycznej
  6. Franciszek Jabłoński, Mońki, kierowca, nie należy do partii politycznej
  7. Paweł Gąska, Łomża, inżynier inżynierii środowiska, nie należy do partii politycznej
  8. Małgorzata Walendzewicz, Suwałki, ekonomista, nie należy do partii politycznej
  9. Rafał Sienkiewicz, Ruda, specjalista administracji publicznej, nie należy do partii politycznej
  10. Bogumiła Ranik, Kolno, instruktor kulturalno - oświatowy, nie należy do partii politycznej
  11. Artur Lipiński, Łomża, technik mechanik, nie należy do partii politycznej
  12. Gabriela Laskowska, Białystok, studentka, nie należy do partii politycznej
  13. Benedykt Kwiatkowski, Białystok, inżynier budownictwa, członek partii politycznej: Prawica Rzeczypospolitej
  14. Roman Rutkowski, Białystok, elektryk, nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów:

  1. Mirosław Basiewicz, Słobódka, technik rolnik, członek partii politycznej: Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
  2. Andrzej Kochanowski, Grajewo, inżynier pożarnictwa, nie należy do partii politycznej
  3. Monika Buchowska, Radziucie, inżynier rolnictwa, członek partii politycznej: Samoobrona
  4. Karol Szklarzewski, Szczuczyn, przedstawiciel handlowy, nie należy do partii politycznej
  5. Krystyna Bobrowska, Suwałki, ogrodnik, nie należy do partii politycznej
  6. Paula Kalińska, Czarna Wieś, inżynier architektury wnętrz i krajobrazu, nie należy do partii politycznej
  7. Józef Fiertek, Łomża, przedstawiciel handlowy, członek partii politycznej: Samoobrona
  8. Kazimierz Bołtruczyk, Warszawa, kierowca, nie należy do partii politycznej
  9. Edyta Kosmowska, Stawiane, pedagog, nie należy do partii politycznej
  10. Zygmunt Osiecki, Słobódka, teolog, członek partii politycznej: Wolni i Solidarni
  11. Monika Flis, Rutka-Tartak, teolog, nie należy do partii politycznej
  12. Eugeniusz Ławrynowicz, Augustów, przedsiębiorca, nie należy do partii politycznej
  13. Ewa Gwiazda, Grajewo, ekonomista, nie należy do partii politycznej
  14. Łukasz Bzura, Niedźwiedzkie, inżynier rolnictwa, nie należy do partii politycznej
  15. Marta Kozikowska, Popowo, technik architektury krajobrazu, nie należy do partii politycznej
  16. Ryszard Flis, Rutka-Tartak, kierowca, nie należy do partii politycznej
  17. Monika Bołtruczyk-Kasabuła, Białystok, specjalista zdrowia publicznego, nie należy do partii politycznej
  18. Andrzej Krasowski, Wysokie Mazowieckie, technik mechanik, nie należy do partii politycznej
  19. Zbigniew Puchnowski, Augustów, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy:

  1. Łukasz Dymko, Białystok, przedsiębiorca, nie należy do partii politycznej
  2. Zbigniew Prosiński, Łomża, menadżer, nie należy do partii politycznej
  3. Janusz Maksimiuk, Białystok, politolog, nie należy do partii politycznej
  4. Anna Piwnik, Zaścianki, nauczyciel biologii, nie należy do partii politycznej
  5. Dawid Jakimiuk, Bielsk Podlaski, przedsiębiorca, nie należy do partii politycznej
  6. Katarzyna Haraburda, Augustów, sprzedawca, nie należy do partii politycznej
  7. Rafał Kubiak, Białystok, operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, nie należy do partii politycznej
  8. Halina Strociak, Sochonie, technik budowlany, nie należy do partii politycznej
  9. Izabela Koniuch, Białystok, sprzedawca, nie należy do partii politycznej
  10. Agnieszka Bailey, Wasilków, pośrednik w obrocie nieruchomościami, nie należy do partii politycznej
  11. Sylwester Wojno, Szepietowo, rolnik, nie należy do partii politycznej
  12. Łukasz Kapłanow, Augustów, operator kontroli bezpieczeństwa, nie należy do partii politycznej
  13. Beata Poniatowska, Ciechanowiec, menadżer gastronomii, nie należy do partii politycznej
  14. Justyna Nysztor, Kostry-Noski, przedsiębiorca, nie należy do partii politycznej
  15. Anna Kuźnicka, Choroszcz, statystyk medyczny, nie należy do partii politycznej
  16. Joanna Mazur, Szepietowo, specjalista administracji publicznej, nie należy do partii politycznej
  17. Adrian Kalicki, Szepietowo, nauczyciel wychowania fizycznego, nie należy do partii politycznej
  18. Joanna Kubiak-Babińska, Białystok, nauczyciel wychowania fizycznego, nie należy do partii politycznej
  19. Piotr Naumiuk, Kaniuki, rolnik, nie należy do partii politycznej
  20. Krzysztof Bagiński, Lubin, informatyk, nie należy do partii politycznej
  21. Kamila Grabka-Levin, Ścinawa, pracownik obsługi biurowej, nie należy do partii politycznej
  22. Krzysztof Kochowicz, Lubin, projektant grafiki, nie należy do partii politycznej
  23. Kazimierz Kania, Lubin, technik mechanik, nie należy do partii politycznej
  24. Barbara Kalicińska, Żabice, pracownik administracyjny, nie należy do partii politycznej
  25. Bogumiła Szwiec, Lubin, specjalista administracji publicznej, nie należy do partii politycznej
  26. Kaliska Kamila, Lubin, pracownik obsługi biurowej, nie należy do partii politycznej
  27. Wojciech Wasilewski, Brańsk, radca prawny, nie należy do partii politycznej

Komitet Wyborczy Skuteczni Piotra Liroya-Marca:

  1. Marcin Sawicki, Białystok, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Skuteczni Piotra Liroya-Marca
  2. Piotr Sikorski, Modzele-Górki, rolnik, nie należy do partii politycznej
  3. Bogusław Koniuch, Białystok, technik cyfrowych procesów graficznych, nie należy do partii politycznej
  4. Edyta Jankowska, Sidory, fryzjer, nie należy do partii politycznej
  5. Igor Daniłowski, Łomża, doradca finansowy, nie należy do partii politycznej
  6. Joanna Bobik, Toporki, księgowa, nie należy do partii politycznej
  7. Anna Kosacka, Sokółka, socjolog, nie należy do partii politycznej
  8. Monika Rogowska, Lewickie Stacja, przedstawiciel handlowy, nie należy do partii politycznej
  9. Rafał Kosno, Białystok, przewodnik turystyczny, nie należy do partii politycznej
  10. Cezary Nietupski, Białystok, automatyk, nie należy do partii politycznej
  11. Katarzyna Choruża, Białystok, ekonomista, nie należy do partii politycznej
  12. Piotr Pawłowski, Białystok, przedstawiciel handlowy, nie należy do partii politycznej
  13. Grzegorz Grycuk, Białystok, monter, nie należy do partii politycznej
  14. Justyna Kamieńska, Narew, przedszkolanka, nie należy do partii politycznej
  15. Adam Czapiewski, Białystok, technik informatyk, nie należy do partii politycznej

SENAT

Okręg nr 59 (powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski oraz miasta na prawach powiatu: Łomża i Suwałki):

  • Zenon Białobrzeski, emeryt, Zbójna, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Andrzej Chmielewski, prawnik,Augustów, Komitet Wyborczy Samoobrona, członek partii politycznej: Samoobrona
  • Kornel Morawiecki, fizyk, Wrocław, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, członek partii politycznej: Wolni i Solidarni
  • Janusz Wasilewski, rybak, Tartak, Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 do Senatu, nie należy do partii politycznej

Okręg nr 60 (powiaty: białostocki, sokólski oraz miasto na prawach powiatu: Białystok):

  • Jan Dobrzyński, inżynier ochrony środowiska, Białystok, Komitet Wyborczy Wyborców Zjednoczona Prawica
  • Mariusz Gromko, przedsiębiorca, Białystok, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  • Wanda Jankowska, nauczyciel historii, Choroszcz, Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 do Senatu, nie należy do partii politycznej
  • Zbigniew Nikitorowicz, dziennikarz, Białystok, Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Okręg nr 61 (powiaty: bielski, hajnowski, siemiatycki, wysokomazowiecki):

  • Jacek Bogucki, parlamentarzysta, Siennica-Lipusy, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  • Igor Łukaszuk, dyrektor szkoły, Bielsk Podlaski, Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni, nie należy do partii politycznej
  • Aldona Skirgiełło, rolnik, Stołbce, Komitet Wyborczy Samoobrona, członek partii politycznej: Samoobrona

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, 13 października 2019 r., a lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7.00 - 21.00.

(Piotr Walczak / Foto: ASM)

Wszyscy kandydaci do parlamentu w województwie podlaskim [LISTA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama