1°C całkowite zachmurzenie

Wygrana Jagiellonii na powitanie ligi

Piłka nożna, Wygrana Jagiellonii powitanie - zdjęcie, fotografia

Od wyjazdowej wygranej rozpoczęła białostocka Jagiellonia nowy sezon. Żółto-czerwoni wygrali w Niecieczy z Termaliką Bruk-Bet grając w nieco rezerwowym składzie. Komplet punktów cieszy, ale styl gry zdecydowanie mniej. Oglądanie inauguracji sezonu w Niecieczy momentami można było traktować jako wyjątkowo uciążliwą karę: z boiska wiało nudą. Mecz ożywił się nieco dopiero w końcówce.

Mawia się, że zwycięzców się nie sądzi. I na tym właśnie powinna zakończyć się niedzielna relacja: Jagiellonia po męczącej wyprawie Białystok - Modlin - Baku - Kraków - Nieciecza i czując w nogach mecz z Gabalą miała jeden cel: wygrać najmniejszym nakładem sił. Cel ten zrealizował, choć pierwsza połowa nie zapowiadała sukcesu. Jaga bez Sheridana, Góralskiego, Novikovasa rzadko zagrażała bramce gospodarzy, a przez pierwsze 20 minut wcale, bo to miejscowi mieli pomysł na grę.
Tuż po przerwie padł gol na wagę wygranej padł w 47 minucie. Jeden z defensorów Termaliki przewrócił Fedora Ćernycha w polu karnym i sędzia podytkował jedenastkę. Na gola zamienił ją niewidoczny wcześniej Łukasz Sekulski. Miejscowi odpoiwiedzieli chaotycznymi atakami i trafieniem w słupek.
W końcówce meczu ciut groźniej atakowali gospodarze, ale na straży był Kelemena a miejscowym ewidentnie brakowało zrozumienia we własnych szeregach.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0). Bramka: Sekulski 47-karny. Żółta kartka: Guilherme (Termalika). Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Termalica: Mucha - Fryc, Kupczak, Putiwcew, Kamil Słaby (63  Maksimenko) - Mišák (78 Peda), Piątek, Jovanović, Štefánik (78 Gutkovskis), Mikovič - Śpiączka.

Jagiellonia: Kelemen - Gordon, Runje, Guti, Guilherme - Chomczenowśkyj, Szymański (60 Szymonowicz), Romanczuk,  Pospíšil (70 Novikovas), Ćernych - Sekulski (77 Sheridan).

(PS/ Foto: pixabay.com/ ball)