Przez ponad godzinę zablokowany był swobodny przejazd na skrzyżowaniu Kaczorowskiego z Legionową i Waszyngtona. Powodem był wypadek z udziałem karetki pogotowia ratunkowego. Na miejscu była policja i straż pożarna.

Krótko po południu, we wtorek, 29 stycznia, przy skrzyżowaniu ulic Kaczorowskiego, Legionowej i Waszyngtona w Białymstoku doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego. Przejeżdżający kierowcy widzieli leżącą na boku karetkę pogotowia ratunkowego, a chwilę później wozy strażackie i radiowozy policyjne. Jak ustaliliśmy, na szczęście nikt nie zginął.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 12:46. Z bardzo wstępnych informacji wynika, że karetka pogotowia jechała na sygnale jako pojazd uprzywilejowany i przejeżdżała przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zderzyła się z pojazdem marki Ford – przekazał naszej redakcji asp Marcin Gawryluk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Aktualnie na miejscu pracują policjanci, którzy będą musieli ustalić szczegóły tego zdarzenia. Mundurowym pozostaje przede wszystkim do potwierdzenia – czy doszło w tym przypadku do wymuszenia pierwszeństwa przejazdu wobec pojazdu uprzywilejowanego, który jechał na sygnale, najprawdopodobniej do szpitala. Czy przyczyną zdarzenia drogowego było zupełnie coś innego, na przykład wpadnięcie pojazdu w poślizg.

Jeszcze przed godziną 14.00 ruch ulicą Waszyngtona w kierunku Wyszyńskiego i w przeciwną stronę, pozostawał mocno utrudniony. Na miejscu swobodny przejazd blokowały dwa wozy strażackie, które musiały podnieść karetkę pogotowia, gdyż ta leżała na boku. Z naszych informacji wynika, że w tym zdarzeniu nie było ofiar śmiertelnych. Ze wstępnych ustaleń policji wiadomo, że są ranni. Ale w tym momencie jeszcze jednak nie wiadomo ilu jest rannych i na ile obrażenia są poważne.

Do kierowców apelujemy o ostrożność w trakcie przejeżdżania obok miejsca wypadku. Na jezdni wciąż jeszcze leży szkło. Będzie ono niebawem uprzątnięte. W ciągu najbliższej godziny normalny ruch przy Kaczorowskiego i Waszyngtona powinien zostać w pełni przywrócony.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: Facebook/ Kolizyjne Podlasie)

Wypadek z udziałem karetki na Kaczorowskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama