Motoryzacja, Wysokie oceny Volvo testach bezpieczeństwa - zdjęcie, fotografia

Nowe Volvo S60 sedan i V60 kombi uzyskały maksymalną pięciogwiazdkową ocenę w testach bezpieczeństwa Euro NCAP 2018, kontynuując tradycję pięciu gwiazdek dla linii Volvo.

Wynik ten utrwala wizerunek Volvo Cars jako firmy, która niezmiennie produkuje samochody należące do kategorii najbezpieczniejszych pojazdów na drogach. Od kompaktowego hatchbacka V40 po dużego SUV-a XC90 – wszystkie testowane modele Volvo, które są obecnie dostępne w sprzedaży, oferują technologię bezpieczeństwa na poziomie pięciu gwiazdek.

System testowania Euro NCAP 2018 był najtrudniejszy w historii tego rodzaju testów i zawierał nowe, znacznie bardziej wymagające wyzwania w zakresie technologii bezpieczeństwa, w tym test wykrywania rowerzystów z automatycznym hamowaniem i test systemów utrzymywania pasa ruchu. V60 i S60 należą do najbezpieczniejszych samochodów testowanych według nowych zasad Euro NCAP 2018.

Wynik ten dowodzi, że Volvo Cars nadal jest liderem w branży w zakresie bezpieczeństwa, stale przesuwając granicę rozwoju nowych technologii – stwierdził Malin Ekholm, szef Centrum Bezpieczeństwa VolvoCars. – Niezależnie od tego, który model Volvo klient wybierze, zawsze ma pewność, że zarówno on, jak i jego bliscy podróżują jednym z najbezpieczniejszych samochodów na rynku.

S60 i V60 dzielą platformę Skalowalnej Architektury Pojazdu (SPA) i technologię bezpieczeństwa Volvo Cars z ich większymi „krewniakami“ XC60 i ultranowoczesnymi modelami serii 90.

Sprawdź najnowszą ofertę Volvo: nordauto-bialystok.volvocars-partner.pl

Aktywne systemy bezpieczeństwa w mieście CitySafety z technologią Autobrake są standardowym wyposażeniem wszystkich pojazdów marki Volvo. Jako pierwszy na świecie, system City Safety w modelach S60 i V60 wykorzystuje również hamowanie w samochodzie do złagodzenia skutków niemożliwych do uniknięcia kolizji. City Safety jest w dalszym ciągu jedynym systemem bezpieczeństwa na rynku, który pomaga rozpoznawać pieszych,rowerzystów i duże zwierzęta.

Model V60 został zaprezentowany na początku roku w swoim naturalnym środowisku, na podjeździe domu rodzinnego w Sztokholmie,ponieważ samochody Volvo Cars doskonale zaspokajają różnorodne potrzeby nowoczesnej rodziny oraz idealnie odnajdują się w realiach jej codziennego życia.

Tego lata Volvo Cars wypuściło na rynek nową generację sportowego sedana S60. Dynamiczny model S60 to pierwszy samochód Volvo bez silników diesla w ofercie, co świadczy o wyróżniającym się w branży zaangażowaniu firmy w elektryfikację i długofalową przyszłość z coraz mniejszą rolą tradycyjnego silnika spalinowego. Jest to pierwsze Volvo, które będzie powstawać w Stanach Zjednoczonych, w pierwszym w historii amerykańskim zakładzie produkcyjnym firmy zlokalizowanym niedaleko Charleston w Karolinie Południowej.

Więcej o samochodach marki Volvo można dowiedzieć się w autoryzowanym salonie dealerskim Volvo Nord Auto Białystok. Kontakt: nordauto-bialystok.volvocars-partner.pl

(Artykuł partnerski / Foto: Volvo)

Wysokie oceny Volvo w testach bezpieczeństwa komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama