Wiadomości, Bobrownik Łużan inwestycja drogowa powiecie białostockim - zdjęcie, fotografia

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu białostockiego. Są już pieniądze na przebudowę drogi Bobrowniki – Łużany. Inwestycja będzie większa, bo realizowana aż do granicy powiatu białostockiego.

To dobra informacja przede wszystkim dla mieszkańców gmin: Gródek, Michałowo i Krynki. Za jakiś czas, docenią to również turyści. Unia Europejska przyznała pieniądze na przebudowę drogi Bobrowniki – Łużany – do granicy powiatu białostockiego z powiatem sokólskim.

Koszt inwestycji to 1 mln 132 tys. Euro. Pieniądze z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś - Ukraina, mają pokryć 90 % kwoty.

Droga Bobrowniki – Łużany – do granicy powiatu jest bardzo uczęszczana, co oznacza, że jest dość mocno obciążona ruchem. Wielu kierowców jedzie tędy na skróty z Gródka czy Michałowa do Krynek, a także z Białegostoku do przejścia granicznego w Kuźnicy. W pobliżu są też odwiedzane przez turystów Kruszyniany.

Aktualnie cała droga jest żwirowa, zaś po przebudowie będzie asfaltowa. Dalej prowadzi również utwardzona droga, należąca już do powiatu sokólskiego.

Przebudowa drogi rozpocznie się jeszcze w roku bieżącym i ma być oddana do użytku do końca stycznia 2021 r.

Do Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina wpłynęło około 160 wniosków. Z województwa podlaskiego Unia Europejska wybrała do realizacji cztery, w tym ten dotyczący drogi powiatowej 1282 B. Pozostałe 3 wnioski złożyły: powiat sejneński, gmina Nowy Dwór i urząd marszałkowski w Białymstoku.

(Źródło: Starostwo Powiatowe w Białymstoku/ oprac. ASM/ Foto: GDDKiA)

Z Bobrownik do Łużan – nowa inwestycja drogowa w powiecie białostockim komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama