21°C bezchmurnie

Z Ciekawymi Świata przemierzymy Mongolię bez samochodu

Kiedy: 2018-03-13 , godzina: 18:00 | Gdzie: Klub Fama, ul. Legionowa 5

Kultura, Ciekawymi Świata przemierzymy Mongolię samochodu - zdjęcie, fotografia

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Ciekawi Świata. Tym razem miejscem, które poznamy bliżej, będzie Mongolia. Przemek Pakulniewicz zaprasza na Off-road bez samochodu. Rezerwujcie czas w najbliższy wtorek, 13 marca.

Miesięczna autostopowa przeprawa przez mongolski step. Przez krainę, w której, jak się okazuje, nie ma dróg, chociaż jest ich bardzo wiele. Miejsca, gdzie ludzie mówią w wielu językach, lecz śmieją się oczami.

Wyobrażacie sobie miejsce, gdzie nadjeżdżający samochód widać z odległości 30 kilometrów? Ludzi mieszkających cały rok w namiotach, kiedy zimą dochodzi do -50 stopni C? Sytuację, kiedy w nocy budzi Was stado pędzących koni?

Przemek sobie tego nie wyobrażał! A teraz chciałby Wam o tym wszystkim opowiedzieć…

Przemek Pakulniewicz

Wołają na niego Przemek. Od 27 lat permanentnie się uśmiecha, co czasem zakrawa wręcz na defekt genetyczny. Za młodu? Wierszyki i kabarety. Wiecznie pędzi. Ponad 20 prac za nim, bo… nuda. Dwa lata firmy, praca masażysty, no ale… nuda. Wyjazd za granicę. Szkocja piękna, ale nudna.

Biega, wspina się i marzy o wysokich górach. Podróżuje, bo wtedy się nie nudzi, nawet jak jest nuda. Jego aktualna wizja na życie? Podróże i międzynarodowa praca z młodzieżą. Marzy mu się organizowanie wymian młodzieżowych. Jedynie, jak mówi, „strach, bo nuda czyha…”.

(13 marca 2018 r., wtorek, godz. 18.00, Klub Fama, ul. Legionowa 5. Bilet: 10 zł – w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) i na www.bilety.bok.bialystok.pl)

(Źródło i foto: BOK/ oprac. Kalina)

Z Ciekawymi Świata przemierzymy Mongolię bez samochodu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl