10°C słabe opady deszczu

Z nowego dworca podróżni odjadą przed Świętami?

Wiadomości, nowego dworca podróżni odjadą przed Świętami - zdjęcie, fotografia

Prace budowlane miały zakończyć się kilka tygodni temu temu. Ale dworzec PKS wciąż nie jest gotowy. Inwestor zapewnia jednak, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia odprawieni z niego będą pierwsi podróżni.

Rozbiórka starego budynki i prace budowlane nowego dworca PKS rozpoczęły się z dość sporym poślizgiem. Wiele osób wskazywało, że październikowy termin oddania do użytku nowego dworca PKS jest praktycznie nierealny. Jednak budowlańcy ruszyli szybko z pracami i wszystko zaczęło nabierać kształtów latem tego roku. Później niestety pogorszyły się warunki atmosferyczne.

To właśnie te warunki mają być przyczyną obecnych opóźnień. Okazało się, że trzeba było dodatkowo przeprowadzić prace ziemne. Ale wszystko jest już na ukończeniu, a wewnątrz odbywają się już w zasadzie roboty wykończeniowe, a za chwilę rozpocznie się jeszcze porządkowanie terenu wokół nowego obiektu.

- W planach jest przekazanie dworca spółce PKS Nova do końca listopada. Jednak musimy jeszcze po wprowadzeniu się przygotować obiekt do obsługi pasażerów – mówił niedawno na antenie Polskiego Radia Białystok prezes spółki PKS Nova Cezary Sieradzki.

Niemniej, to raczej też termin mało realny patrząc na obecny postęp prac. Najprawdopodobniej pierwsi pasażerowie zostaną obsłużeni w nowym obiekcie w połowie grudnia tego roku, albo nawet tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Od sierpnia natomiast podróżni i autobusy korzystają już z kilku nowo zbudowanych stanowisk, które obsługują głównie linie lokalne.

Nowy budynek – zgodnie z projektem - ma mieć dwie kondygnacje i około 1300 metrów powierzchni użytkowej. Do dyspozycji pasażerów mają być cztery kasy, poczekalnia, kawiarnia, kącik prasowy. Na I piętrze ma znaleźć miejsce administracja i biura PKS Nova oraz pomieszczenia socjalne pracowników.

Równolegle do prac związanych z budową nowego dworca PKS trwają prace budowlane nad wzniesieniem dwóch galerii handlowych na terenie należącym wcześniej do spółki PKS Białystok. Przypominamy, że w ramach rozliczenia za inwestycję, czyli za budowę dworca PKS Białystok, firma Budner S.A., która buduje dworzec i galerie handlowe, otrzymała ponad 45% terenów PKS-u przy ul. Boh.Monte Cassino. Z tego względu samorząd województwa podlaskiego, do którego należy spółka transportowa, nie wykłada żadnych środków na budowę nowego dworca.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: PS)


Z nowego dworca podróżni odjadą przed Świętami? komentarze opinie

 • gość 2017-11-12 15:57:30

  byłoby znacznie szybciej gdyby nie jeden ekoterorysta....

 • gość 2017-11-12 19:07:05

  Dlaczego nie napisaliscie komu zawdzieczamy ów "poślizg"? Czy winowajca "poślizgu" znowu pozostanie bezkarny i pożyteczny społecznie?

 • gość 2017-11-12 23:22:34

  ekoterrorysta dobre - gość 2017-11-12 15:57:30 ale to prawda dzięki takim ekoturystom przesunęło sie oddanie taj inwestycji która jest naprawdę spoko A co do napisanie przez kogo ta ta osoba uznała by to za reklamę , a po co szaleńców reklamować

 • gość 2017-11-13 08:47:01

  tym panem powinna zająć się prokuratura albo jakaś jednostka leczenia chorób psychicznych. Gość znalazł sposób na życie - co miesiąc wysyła do urzędu odwołanie od obwieszczenia o decyzjach i postanowieniach jakoby jego eko-organizacja (której jest chyba jedynym członkiem) nie została uznana za stronę i on się tego domaga. Następnie UM zgodnie z przepisami pyta się go grzecznie, o które decyzje konkretnie mu chodzi, potem UM wstrzymuje ostateczność tych decyzji przekazując sprawę do województwa w celu rozpatrzenia odwołania. Następnie województwo stwierdza, że Pan nie może zostać uznany za stronę i decyzja jest ostateczna i podlega wykonaniu. I tak w kółko - a całość wstrzymuje decyzję na jakieś dwa miesiące. Oczywiście, za odpowiednią opłatą (najczęściej inwestora), pan eko zrobi analizę/konsultację zamierzenia i wycofa odwołanie. Ta opłata jest zapewne niemała... IMHO to jest działanie na szkodę społeczeństwa

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl