18°C całkowite zachmurzenie

Z osiedla Białostoczek zniknie Tesco

Kiedy: 2017-09-14 , godzina: 00:00

Lokalny biznes, osiedla Białostoczek zniknie Tesco - zdjęcie, fotografia

Tesco na Białostoczku będzie działało najdalej do 14 września. Zaraz po wakacjach sklep zostanie zamknięty. Bynajmniej nie na czas remontu, ale w ogóle zostanie zlikwidowany. Od długiego czasu ta placówka handlowa przynosi straty, a klienci wolą robić zakupy gdzie indziej.

Sieć Tesco w Białymstoku nie radzi sobie jakoś szczególnie dobrze. Choć właściwie to trzeba powiedzieć, że radzi sobie niedobrze. Posiada tu dwa sklepy – jeden na osiedlu Białostoczek, drugi przy ulicy Sosabowskiego. W obydwu sklepach klientów jest bardzo mało, a przynajmniej mało w porównaniu do innych dyskontów, takich jak Lidle, czy Biedronki. Na dodatek tych jest znacznie więcej i wydawałoby się, że mogą ze sobą konkurować. Z tym, że najwyraźniej nie ma czym.

Klienci Tesco z osiedla Białostoczek raczej nie muszą stać w długich kolejkach do kas. Przeważnie otwarta jest tam jedna kasa. Tyle wystarczy, żeby obsłużyć pojedyncze osoby. Rzadko kiedy naraz pracują dwie kasy, bo aż tylu klientów w jednym czasie, to rzadkość. Co ciekawe, sklep otoczony jest blokami wielorodzinnymi, ale zakupy tam robi niewielu mieszkańców. A skoro tak się dzieje, to nie ma co liczyć na zyski. Do takich wniosków doszły także władze sieci Tesco i podjęły decyzję o zamknięciu na razie jednego w Białymstoku sklepu – tego na osiedlu Białostoczek. Drugi – ten przy Sosabowskiego – na razie zostaje.

Wraz z białostockim sklepem Tesco zamkniętych zostanie w Polsce jeszcze osiem innych. Chodzi o placówki handlowe w Głogowie, Koninie, Łodzi, Opolu, Oświęcimiu, Wałbrzychu, Ścinawie i Żywcu. O swej decyzji poinformowała sieć Tesco Polska. Pojawił się także komentarz brytyjskich przedstawicieli zarządu Tesco.

- Decyzja o zamknięciu sklepów nigdy nie należy do łatwych. W każdym z 9 przypadków, przez minione lata sklepy przynosiły straty, zmniejszając w ten sposób środki, które moglibyśmy przeznaczyć na rozwój naszego biznesu w Polsce z myślą o naszych klientach i pracownikach w całej Polsce. Poinformowaliśmy już o tym pracowników, naszym priorytetem jest teraz wspieranie ich i zaoferowanie alternatywnych stanowisk w sklepach w regionie. Ta trudna decyzja pozwoli nam budować silniejszy, trwalszy biznes Tesco w Polsce – skomentował Martin Behan, Dyrektor Zarządzający Tesco w Polsce.

Pracownicy Tesco z osiedla Białostoczek zostali już poinformowani o likwidacji sklepu i zostaną zwolnieni w ramach zwolnień grupowych. Firma poinformowała także o nadchodzących zmianach związki zawodowe oraz lokalne Urzędy Pracy. Na razie nie wiadomo, kto wprowadzi się do budynku po Tesco, ani jaka będzie prowadzona tam działalność po wakacjach.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)


Z osiedla Białostoczek zniknie Tesco komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl