Z Piłsudskim po Białymstoku

Kultura, Piłsudskim Białymstoku - zdjęcie, fotografiaSpecjalna okazja dla miłośników historii Białegostoku. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz białostoccy przewodnicy turystyczni zapraszają na spacer po mieście pod hasłem „Z Piłsudskim po Białymstoku”.

W najbliższą sobotę przypada 19 marca, imieniny Józefa. W tym dniu Klub Przewodników Turystycznych w Białymstoku organizuje – wspólnie z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku – spacer z Marszałkiem po Białymstoku. Organizatorzy zapraszają mieszkańców na te historyczną przechadzkę po mieście.

Przewodnicy będą czekać na białostoczan o godz. 09:00 i 10.00 pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Rynku Kościuszki. Uczestnicy spaceru przejdą śladem miejsc, które odwiedził Marszałek podczas swojej wizyty w Białymstoku w 1921 r., kiedy odbierał tytuł honorowego obywatela miasta.

Jest to inicjatywa, która ma nawiązać do przedwojennej tradycji uroczystych obchodów imienin Marszałka, ale przede wszystkim przypomnieć, jak wyglądało i czym żyło miasto w czasie II RP.

Spacer poprowadzą przewodnicy PTTK. Warto zarezerwować sobie czas na te okazję.

(Źródło: bialystok.pl/ oprac. Kalina/ Foto: BI-Foto)

Reklama

Z Piłsudskim po Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama