5°C bezchmurnie

Z Zelenką w weekend nudy nie będzie

Kiedy: 2018-01-12 , godzina: 19:00

Kultura, Zelenką weekend będzie - zdjęcie, fotografia

W najbliższy weekend, w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku widzowie będą mogli obejrzeć spektakl „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” Petra Zelenki. Z okazji trwającego karnawału, od środy (10 stycznia) bilety na przedstawienie dostępne są w promocyjnej cenie 30 zł.

"Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" (w oryginale: „Příběhy obyčejného šílenství”)

to wielowątkowa komedia twórcy związanego z czeskim kinem. Operując absurdalnym dowcipem i surrealistycznym poczuciem humoru, Zelenka w niekonwencjonalny sposób opowiada historię ludzi, którzy próbują znaleźć sens życia, szczęście i miłość.

Premiera przedstawienia w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza odbyła się w listopadzie 2017 roku. Scenografię do spektaklu zaprojektował Wojciech Stefaniak, a kostiumy Aneta Suskiewicz. Muzykę skomponował Szymon Wysocki. Za reżyserię świateł odpowiadają Grzegorz Chrapkiewicz oraz Olaf Tryzna.

Na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego zagrają: Justyna Godlewska-Kruczkowska, Arleta Godziszewska, Urszula Mazur, Monika Zaborska, Bernard Bania, Marek Cichucki, Patryk Ołdziejewski, Piotr Szekowski oraz gościnnie: Aleksandra Przesław, Łukasz Borkowski i Dawid Malec.

Najbliższe spektakle odbędą się 12, 13 i 14 stycznia o godz. 19.00. Bilety w promocyjnej cenie 30 zł dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej, na stronie: bilety.dramatyczny.pl.

(Źródło i foto: TD/ oprac. Kalina)

Z Zelenką w weekend nudy nie będzie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl