Sport, kolejny mityng gwiazd lekkoatletyki - zdjęcie, fotografia

W minioną niedzielę (7 lipca) w sercu Białegostoku królowała lekkoatletyka, a w szczególności konkurencje techniczne. Czołówka polskich zawodników oraz utytułowani sportowcy ze świata wystartowali w drugiej edycji plenerowego Mityngu Gwiazd.

Po ostatnich sukcesach lekkoatletów w Diamentowej Lidze, niedzielny Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki był wydarzeniem bardzo emocjonującym. W nietypowej jak na wydarzenie sportowe przestrzeni, na trzech specjalnie zaaranżowanych arenach rozegranych zostało pięć konkursów: pchnięcia kulą kobiet i mężczyzn, skoku wzwyż kobiet i mężczyzn oraz skoku o tyczce mężczyzn. Do rywalizacji przystąpiło około 30 zawodników i zawodniczek, a wśród nich medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy.

Białostocki Mityng Gwiazd w widowiskowej i dostępnej dla wszystkich formule prezentuje „królową sportu” na bardzo wysokim poziomie. To powoduje, że ta impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Cieszę się, że mogliśmy wspólnie kibicować tylu wspaniałym sportowcom.

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki był transmitowany na antenie TVP Sport. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji imprezę zorganizował z agencją AthleTeam Marcin Rosengarten, we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, który w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia.

Z wynikami sportowców w Mityngu Gwiazd można zapoznać się na stronie www.miejskoaktywni.pl.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Cezarion)

Za nami kolejny mityng gwiazd lekkoatletyki komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama