Lokalny biznes, Runda Udane wydarzenie ambitnych - zdjęcie, fotografia

W miniony wtorek, 15 października, w Uniwersyteckim Centrum Kultury odbyło się pierwsze wydarzenie „Runda T” pozwalające pomysłodawcom spotkać inwestorów bez konieczności wyjazdu poza granice województwa czy kraju. W Rundzie T mógł wziąć udział każdy kto pracuje nad projektem biznesowym i potrzebuje wsparcia inwestycyjnego. Bez limit wieku.

Organizatorem jest Fundacja Technotalenty. Współorganizatorem jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Partnerem wydarzenia jest Województwo Podlaskie, KeeLee, księgarnia TaniaKsiazka.pl, Instytut Innowacji i Technologii PB Sp. z o.o., Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości i Wybranych Nowych Technologii PB, Uniwersytet w Białymstoku. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Członkami kapituły byli:

Krzysztof Kiziewicz – Fundator nagrody głównej. Urodzony rok po ogłoszeniu stanu wojennego, absolwent cyfr 01010101011 z zamiłowania filmowiec, breakdancowiec [WHSB], były członek kadry artterepeutycznej MONARU BABIGOSZCZ, współtwórca spektakli teatralnych, współtwórca wielu filmów, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ulicznej ENGRAM. Twórca animacji, multimediów do spektakli teatralnych, współtwórca wielu teledysków, autor instalacji interaktywnych.

Robert Jabłoński – Zastępca Dyrektora Biura Marszałka Województwa Podlaskiego.

Karolina Wojtas - analityk inwestycyjny w ValueTech Seed (VC), FinTech & Insurtech Startups Path Manager w MIT Enterprise Forum CEE (akcelerator), Head of Programme w innoSHARE UNIversity 2019, Project Support w The Boston Consulting Group. Jako niezależny konsultant i mentor pracuje ze startupami i korporacjami technologicznymi (np. ABB).

Ernest Wawryniuk – Wiceprezes Zarządu Infini, funduszu inwestycyjnego finansującego projekty B+R we wczesnej fazie rozwoju. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Wcześniej przez sześć lat był Dyrektorem Zarządzającym Centrum Doradztwa Europejskiego, od roku 2010 Członek Zarządu Akceleratora Innowacji NOT.

Łukasz Wawak – Analityk inwestycyjny w funduszu Simpact VC z doświadczeniem we współpracy z klientami z branży ICT. Obecnie realizuje projekt Polish-Ukrainian Startup Bridge, który polega na łączeniu potencjału ukraińskich projektów startupowych z polskimi inwestorami i funduszami venture capital. Simpact to pierwszy w Polsce fundusz inwestycyjny oparty na idei tzw. impact investing, w którym kluczowym kryterium inwestowania i zaangażowania w projekty technologiczne poza opłacalnością finansową jest pozytywny wpływ na społeczeństwo i środowisko naturalne.

Wojtek Burkot – Współzałożyciel Bitspiration Booster VC, inwestującego w spółki technologiczne w Europie i USA. Angel Investor, doradca i członek zarządu kilku startupów, w tym Egzotech, Azimo, Airly. Współzałożyciel i Chief Physics Officer w BEIT, spółce rozwijającej algorytmy kwantowe zaprojektowane do rozwiązywania problemów NP-zupełnych.

Po wstępnych selekcjach zostało wytypowanych 6 projektów, które zaprezentowały się przed kapitułą.

1. Krzysztof Matuk z projektem „EyeFace”. Projekt skierowany do osób niepełnosprawnych, który koncentruje się na umożliwieniu osobom niepełnosprawnym korzystania z komputera.  EyeFace pozwala przejąć kontrolę nad komputerem przy użyciu twarzy i oczu, tak jak przy użyciu myszy komputerowej.

2. Robert Kondracki z projektem „RentEye”. Startup kieruje swoje rozwiązanie do rynku krótkoterminowego wynajmu nieruchomości.  Jest to projekt monitoringu (niewizyjnego – bez kamery) nieruchomości w wynajmie krótkoterminowym nie ingerujący w prywatność gości. Sensory mierzą hałas, temperaturę i wilgotność.

3. Jan Godlewski z projektem „TAD Third Age Designs”. Projekt ma za zadanie wprowadzić na rynek serię urządzeń i mebli, które zminimalizują negatywne skutki starości. Dzięki wykorzystaniu podstawowych praw fizyki produkty są proste w produkcji i użytkowaniu, w odróżnieniu od konkurencji, której produkty są skomplikowane, zasilane i drogie.

4. Ewelina Brzozowska z projektem „Crowler – pełzak rehabilitacyjny”. Projekt przyrządu, który może być stosowany zarówno w rehabilitacji dzieci z dysfunkcjami kończyn dolnych (nierokujących chodzenia), przy problemach (np. przykurczach) w obrębie obręczy barkowej, w przypadku rehabilitacji wad postawy (np. skoliozy, kifozy), ale także jako profilaktyka tych wad. Przyjazny, nowoczesny design Crowlera zmienia, w oczach dziecka, proces rehabilitacji w zabawę, przez co  uatrakcyjnia i przyśpiesza ten proces, a dodatkowo pomaga wyrobić właściwe nawyki już od najmłodszych lat.

5. Krzysztof Matuk z projektem „ORCA”. ORCA to system złożony z urządzenia i oprogramowania, który wykrywa, klasyfikuje i geolokalizuje w czasie rzeczywistym obiekty na morzu. Dzięki temu zmniejsza się radykalnie ryzyko kolizji. Ponadto, informacje o obiektach niebezpiecznych mogą być przesłane do systemów nawigacyjnych a nawet wprost do autopilota, który wygeneruje bezpieczną i optymalną trajektorię antykolizyjną.

6. Artur Radecki z projektem „PicSell”. Innowacyjna platforma umożliwiająca fotografom i grafikom zainstalowanie na ich własnych istniejących stronach sprofilowanego serwisu do sprzedaży prac w formie gotowych obrazów oraz innych foto produktów.

Wydarzenie miało formułę Elevator Pitch. Uczestnicy mieli tylko 3 minuty na zaprezentowanie projektu. Dodatkowo kapituła również dysponowała tylko 3 minutami na zadawanie pytań do autorów projektów. Członkami kapituły byli m. in. doświadczeni inwestorzy z Warszawy. Autorem najlepszej prezentacji okazał się Jan Godlewski z projektem „TAD Third Age Designs”, który otrzymał nagrodę główną w postaci opracowania kampanii wizerunkowej w oparciu o działania filmowe. Fundatorem nagrody jest Kee Lee reprezentowany przez Krzysztofa Kiziewicza. Dodatkowo zwycięzca otrzymał również miesięczny pakiet w Coworking Centroom ufundowany przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Nagrodę wręczyła Pani Anna Daszuta-Zalewska, Dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Podczas wydarzenia odbył się także panel ekspercki pt. „Mamy potencjał, żeby współpracować na linii przemysł – start-up’y w Polsce północno-wschodniej”. Panel poprowadził Pan Marek Siergiej, prezes firmy PROMOTECH Sp. z o.o. W panelu uczestniczyli:

Bożena Datczuk – Prezes Zarządu firmy TOBO Datczuk Spółka Jawna

Bogusław Łącki – Prezes Zarządu firmy Automatyka-Pomiary-Sterowanie SA

Wojciech Jarmołowicz – Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Komunikacji firmy Unibep SA

Zdzisław Karwowski – Prezes Zarządu firmy BIT SA.

(BL)

Reklama

Za nami Runda T. Udane wydarzenie dla ambitnych komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama