Wiadomości, mieszkańcy Jaworówki mają przejechać nową drogą - zdjęcie, fotografia

Na początku ubiegłego tygodnia, bo 3 września 2019 r., umowę z prezesem firmy Mirosławem Wróblewskim podpisali: starosta białostocki Jan Perkowski, wicestarosta Roman Czepe i dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jędrzejewski. Droga powstanie w miejscowości Jaworówka, w gminie Dobrzyniewo Duże.

O modernizację tej drogi od lat zabiegał Zdzisław Łukaszewicz, obecnie członek Zarządu Powiatu Białostockiego i jednocześnie mieszkaniec gminy Dobrzyniewo. Tym razem się udało. Droga zostanie wybudowana, bo już podpisano stosowną umowę. Wartość tej umowy to 1.737.846,64 zł. Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o.o. zakończy prace przy budowie drogi w 2020 roku.

Połowa kwoty na realizację inwestycji pochodzić będzie z Funduszu Dróg Samorządowych. Przypominamy w tym miejscu, że ten Fundusz jest nowym narzędziem wsparcia samorządów w modernizacji infrastruktury drogowej i ma służyć do walki z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym.

Ministerstwo Infrastruktury chce do 2028 roku przekazać samorządom aż 36 mld zł na budowę innych dróg lokalnych. W naszym województwie droga w Jaworówce jest już kolejną inwestycją, jaka będzie zrealizowana z tego programu.

(Źródło i foto: powiatbialostocki.pl/ oprac. ASM)

Reklama

Za rok mieszkańcy Jaworówki mają przejechać nową drogą komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama