15°C bezchmurnie

Za tym ogrodzeniem buduje się Lidl

Wiadomości, ogrodzeniem buduje - zdjęcie, fotografia

Niedawno na osiedlu Białostoczek pojawiło się ogromne ogrodzenie, co oznacza teren budowy. Część mieszkańców zastanawiała się czy w tym miejscu powstanie może nowy blok mieszkaniowy. Sprawdziliśmy na miejscu i informujemy, że budowa – owszem trwa – ale dyskontu, którego na Białostoczku dotąd nie było. Buduje się Lidl.

Wydawało się, że osiedle Białostoczek jest aż nadto obłożone dyskontami i wystarczy tyle, co już jest. Niemniej okazuje się, że dwie Biedronki, Galeria Piotr i Paweł, Lewiatan oraz Stokrotka, to ciągle za mało. I pewnie dlatego, że do kompletu brakuje jeszcze Lidla, właśnie zaczęły się prace przy jego budowie. Zresztą ta budowa była zapowiadana już prawie 4 lata temu. Teraz można więc zobaczyć jeżdżące maszyny budowlane przy ulicy Bitwy Białostockiej.

Czy nowa placówka handlowa zagrozi mniejszym sklepom osiedlowym, których akurat na tym osiedlu jest sporo? Dziś trudno to przewidzieć. Możliwe, że tak się nie stanie. Obok siebie przecież funkcjonują w chwili obecnej mniejsze sklepiki, po sąsiedzku z dyskontami. I każdy punkt ma swoich klientów.

Osiedle Białostoczek to przede wszystkim bloki wielorodzinne. Zdecydowanie mniejszą część stanowią domy jednorodzinne. Ludzie muszą zatem mieć blisko do sklepów, których na pewno nie brakuje w okolicy. Jak wspomnieliśmy, są tam dwie Biedronki, Galeria Piotr i Paweł, Lewiatan i Stokrotka. Do niedawna było jeszcze Tesco, ale po likwidacji sklepu, budynek pozostał pusty. Wielu mieszkańców właśnie tam upatrywało Lidla, którego w tej części miasta wielu mieszkańcom brakowało. Wiadomo już jednak, że do budynku po Tesco będzie musiał się wprowadzić ktoś inny, ponieważ Lidl buduje się w innej części, w której planowany był od lat.

- W obecnej chwili nasza sieć liczy ponad 630 sklepów oraz 9 centrów dystrybucyjnych ulokowanych na terenie całej Polski, a nasza firma od lat rozwija się w stałym, organicznym tempie, otwierając kilkadziesiąt sklepów rocznie. Planujemy kontynuować taki poziom ekspansji w przyszłości – wyjaśnia Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Nowy sklep na osiedlu Białostoczek będzie zlokalizowany w zasadzie u zbiegu ulic Bitwy Białostockiej oraz Alei 1000-lecia Państwa Polskiego. Tak jak wszędzie, we wszystkich placówkach w Białymstoku, powstanie również rozległy parking dla klientów. Prace budowlane mają się zakończyć w przyszłym roku. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie i nie opóźni prac, pierwsze zakupy powinno dać się zrobić nawet wiosną 2019 roku.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)


Za tym ogrodzeniem buduje się Lidl komentarze opinie

  • gość 2018-08-08 17:45:50

    No tak super inwestycja smrodu i hałasu dla małego osiedla.A najważniejsze duży parking na osiedlu które można piechotą w około obejść w 15 minut.Dla mieszkańców Białegostoku jak widać po osiedlu Białostoczek to najważniejszy jest kościół,lidl, i cpn.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl