Zaczytane ławki w Łomży sprawdziły się i zostają już na stałe

Wiadomości, Zaczytane ławki Łomży sprawdziły zostają stałe - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3

Ciesząca się ogromnym powodzeniem akcja "Zaczytane Ławeczki" spowodowała, że Miasto Łomża planuje zakupić trzy z nietypowych mebli w kształcie książki na stałe. Środki na ten cel zostały uwzględnione w projekcie przyszłorocznego budżetu przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.

Akcja "Zaczytane Ławeczki" rozpoczęła się w Łomży na początku września przy współpracy z Fundacją Zaczytani.org. Przez miesiąc dziesięć ławek przypominających otwarte książki zostało ustawionych w różnych częściach miasta, które wskazali mieszkańcy. Miało to na celu promocję czytelnictwa wśród łomżan. Każdy mógł nie tylko na nich usiąść i poczytać, ale również bezpłatnie pobrać utwory literackie za pomocą kodów QR umieszczonych na tabliczkach opisujących ławkę.

- Barwne i kolorowe ławeczki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych mieszkańców, jak również odwiedzających miasto turystów. Stąd też podjąłem decyzję, że w przyszłym roku trzy z nich zakupimy na stałe – informuje prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Środki na ten cel zostały już wpisane do projektu przyszłorocznego budżetu miasta, a ostateczną decyzję w tej kwestii podejmą podczas sesji radni miejscy. Włodarz nie wyklucza, że jeżeli inicjatywa zyska aprobatę mieszkańców, to "Zaczytane Ławeczki" zostaną dokupione w kolejnych latach.

Każda z ławek ma zawierać w sobie motyw łomżyński. Dlatego Ratusz zamierza podjąć współpracę z uczniami i nauczycielami Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Jedna z nich ma być ustawiona w Parka Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma.

Urządzenie za pomocą lektora odtwarzałoby opowieści z "Łomżyńskich legend", opartych na tekstach znalezionych w "Dziejach Łomży" Donaty Godlewskiej i "Jak Boruta zakochał się w karczmarzowej córce" Zdzisława Nowaka. Dwie pozostałe zostaną ustawione na Bulwarach Łomżyńskich oraz Skate Parku przy ul. Konstytucji 3 Maja.

(Źródło i foto: UM w Łomży/ oprac. ASM)

Zaczytane ławki w Łomży sprawdziły się i zostają już na stałe komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama