11°C pochmurno z przejaśnieniami

Zaopatrzycie się we wszystko na Jarmarku Wielkanocnym

Kiedy: 2018-03-18 , godzina: 09:00

Wiadomości, Zaopatrzycie wszystko Jarmarku Wielkanocnym - zdjęcie, fotografia

Jarmarki to staropolska miejska tradycja. Już na początku XVI wieku, jak pisał Zygmunt Gloger, zabroniono organizowania ich po wsiach. Staraniem Jana Klemensa Branickiego, pierwszy przywilej na organizację miejskich jarmarków w Białymstoku nadał król August II Mocny 7 stycznia 1723 roku.

Muzeum Podlaskie w Białymstoku kontynuuje tradycję jarmarków organizowanych z okazji Wielkiej Nocy i imienin Jana Klemensa Branickiego. Już od dziś, to jest od 18 marca, zapraszamy na Białostocki Jarmark Wielkanocny 2018.

Wystawcy proponują:

- wielkanocne palmy, pisanki, koszyki, baranki, zajączki, wyrabiane ręcznie cukry, obwarzanki, zabawki na śmigus-dyngus

- tradycyjne polskie oraz litewskie wędliny, sery, chleby, kwasy, ciasta wielkanocne i sękacze, miody, zioła i przyprawy, oleje, piwa, nalewki, miody pitne, wina, kiszonki, soki

- szydełkowe i haftowane serwety, obrusy, ceramikę i szkło użytkowe oraz artystyczne, wyroby z wikliny i drewna, wielkanocne kompozycje, naturalne mydła i kosmetyki, ręcznie wykonane zabawki z drewna i tkanin, rzeźbę w drewnie, wyroby kowalskie

- wycinankę, grafikę, karty świąteczne oraz książki

- kwiaty cebulowe, nasiona, cebule i kłącza kwiatowe

Informacje dla wystawców dostępne na stronie Muzeum Podlaskiego: http://muzeum.bialystok.pl/muzeum-podlaskie-w-bialymstoku/jarmarki oraz telefonicznie: 509 336 740.

(Źródło: wrotapodlasia.pl/ oprac. ASM/ Foto: bialystok.pl)

Zaopatrzycie się we wszystko na Jarmarku Wielkanocnym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl