-0°C bezchmurnie

Zarząd województwa podlaskiego przyznał środki na odnawialne źródła energii

Wiadomości, Zarząd województwa podlaskiego przyznał środki odnawialne źródła energii - zdjęcie, fotografia

Zarząd Województwa przyznał dziś, 6 listopada, 755 tys. zł dofinansowania na cztery inwestycje wykorzystujące na własne potrzeby „zieloną energię”. Wartość wybranych do dofinansowania projektów przekracza 1 mln zł.

Zarząd do dofinansowania wybrał projekty złożone przez dwie firmy: InterCamp Andrzej Gerłowski (dotacja 146 tys. zł) i Biatech sp. z o.o. (35 tys. zł) oraz dwie spółdzielnie mieszkaniowe: Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową w Nowogrodzie (379 tys. zł) i Spółdzielnię Mieszkaniową „Perspektywa" w Łomży (195 tys. zł).

Firmy zamontują instalacje fotowoltaiczne, produkujące energię elektryczną ze słonecznej. A spółdzielnie w Nowogrodzie i w Łomży do pogrzania wody użyją pomp ciepła, z kolei do ich zasilania w energię – paneli fotowoltaicznych.

Podmioty te wzięły udział w konkursie z Działania 5.1. Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii (na inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększenia mocy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE). Na ten typ projektów dofinansowanie otrzymało już 120 wniosków (łącznie z tymi czterema) w tym naborze. Ich wartość wynosi blisko 63 mln zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego – 35 mln zł. Projekty kolejnych wnioskodawców są jeszcze oceniane.

(Źródło: UMWP/ oprac. M. Siewak/ Foto: pixabay.com/ photovoltaic)


Zarząd województwa podlaskiego przyznał środki na odnawialne źródła energii komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl