Zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego na Rynku Kościuszki

Wiadomości, Zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego Rynku Kościuszki - zdjęcie, fotografia
LIS 11
Rynek Kościuszki w Białymstoku godz: 11:50

Marszałek Województwa Podlaskiego i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zapraszają do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. W dniu Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada, spotkajmy się tuż przed godziną 12. 00 pod białostockim Ratuszem i wspólnie świętujmy! Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątki, a wydarzenie będzie transmitowane przez TVP na antenie ogólnopolskiej.

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane rok temu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysłodawcy akcji – Biuro Programu „Niepodległa” – chcą przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami.

Hymn zostanie wykonany 11 listopada, dokładnie w południe, podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania.

Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

(Źródło: wrotapodlasia.pl/ oprac. ASM/ Foto: BI-Foto)

Reklama

Zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego na Rynku Kościuszki komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama