Zatańczymy na pierwszej Białoruskiej Potańcówce w Białymstoku!

Kultura, Zatańczymy pierwszej Białoruskiej Potańcówce Białymstoku! - zdjęcie, fotografia

Będzie dobra zabawa, znane i lubiane piosenki, a przede wszystkim świetna okazja do tańca. A wszystko w białoruskich rytmach. 15 czerwca Związek „SZCZYTY” zaprasza na Pierwszą Białoruską Potańcówkę w Białymstoku „Aksamitny Letni Wieczar”.

Pomysł zorganizowania białoruskiej imprezy w Białymstoku, pojawił w głowach organizatorów już kilka lat temu. Zachęceni sporym zainteresowaniem białostoczan innymi działaniami Związku, zastanawiali się nad przygotowaniem wydarzenia kulturalnego skierowanego bezpośrednio do mieszkańców stolicy Podlasia. Dlaczego? Oferta kulturalna województwa podlaskiego, której odbiorcą jest białoruska mniejszość narodowa, obfituje w festiwale rockowe, przeglądy poezji śpiewanej i piosenki autorskiej, czy festyny z udziałem zespołów folklorystycznych. Okazuje się jednak, że w Białymstoku – największym skupisku podlaskich Białorusinów – brakuje wydarzenia kulturalnego w na tyle atrakcyjnej formule, która przyciągnęłaby nie tylko starsze pokolenie Białorusinów, lecz także młodzież i osoby w wieku 35 – 50 oraz wszystkich zainteresowanych. Zależało więc na realizacji przedsięwzięcia, w którym czynny udział brałaby zgromadzona publiczność. Imprezie, która przełamywałaby barierę pomiędzy wykonawcami a uczestnikami. Tak właśnie zrodził się pomysł na Pierwszą Białoruską Potańcówkę w Białymstoku.

Organizatorzy chcieli, aby podczas imprezy grała muzyka lekka, rozrywkowa, w sam raz do tańca –ale jednocześnie jakościowa i na wysokim poziomie wykonawczym. Dlatego też do udziału w Potańcówce zaprosili zespoły HAJ (pod kierownictwem Mariusza Chorużego) oraz HRAMADA (pod kierownictwem Hienadzija Szemieta). Jednym słowem: dużo dobrej muzyki na żywo w najlepszym wykonaniu!

W rytm dobrze znanych białoruskich przebojów zatańczymy na Placu im. Stanisława Moniuszki (dla niewtajemniczonych jest to przestrzeń pomiędzy budynkiem Białostockiego Teatru Lalek a gmachem Opery i Filharmonii Podlaskiej). Impreza odbędzie się pod specjalnie przygotowanym na tę okazję namiotem, więc uczestnikom Potańcówki nie powinny być straszne chmury czy deszcz.

Pierwsza Białoruska Potańcówka w Białymstoku „Aksamitny Letni Wieczar” jest projektem niekomercyjnym - wstęp na imprezę będzie wolny. I choć tytuł imprezy może zmylić - do udziału w imprezie zaproszeni są nie tylko białostoczanie, lecz również mieszkańcy okolicznych miejscowości.

15 czerwca (niedziela), godz. 18.00 - tańczymy razem w Białymstoku na Placu im. Stanisława Moniuszki!

(BL)

Reklama

Zatańczymy na pierwszej Białoruskiej Potańcówce w Białymstoku! komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama