Zatrzymanych zostało 37 pijanych kierowców. Podsumowanie akcji „Znicz”

Motoryzacja, Zatrzymanych zostało pijanych kierowców Podsumowanie akcji „Znicz” - zdjęcie, fotografia

Podczas tegorocznej akcji ”ZNICZ” podlascy policjanci zatrzymali 37 pijanych kierowców. W tym czasie na terenie województwa doszło do 7 wypadków drogowych, w których 9 osób zostało rannych. Tak wygląda bilans długiego świątecznego weekendu na podlaskich drogach.

W ubiegłym tygodniu w czwartek, 31 października, podlascy policjanci już po raz kolejny rozpoczęli na drogach naszego województwa akcję „ZNICZ”. Działania, w które zaangażowanych było kilkuset policjantów każdej doby, zakończyły się w minioną niedzielę, późnym wieczorem. W tym czasie funkcjonariusze na terenie całego województwa dbali o bezpieczeństwo i porządek, a w razie potrzeby służyli radą i pomocą.

Policjanci prowadzili w tym czasie również akcje profilaktyczne, propagując między innymi prawidłowe i bezpieczne zachowania wśród pieszych, rozdawali elementy odblaskowe namawiając do ich noszenia (przypominając jednocześnie, że w określonych sytuacjach jest to ich obowiązek).

Dzięki wytężonej pracy policjantów, ruch podczas świątecznego weekendu w rejonach cmentarzy odbywał się płynnie i bez większych utrudnień. Niestety, pomimo wielu apeli i ostrzeżeń, funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie 37 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Mundurowi w ciągu tych czterech dni odnotowali na terenie województwa 7 wypadków drogowych, w których 9 osób zostało rannych.

(Źródło i foto: podlaska.policja.gov.pl/ oprac. Kalina)

Reklama

Zatrzymanych zostało 37 pijanych kierowców. Podsumowanie akcji „Znicz” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama