5°C bezchmurnie

Zbliża się Dzień Seniora w Białymstoku

Kiedy: 2018-10-11 , godzina: 12:00 | Gdzie: Aula Magna w Pałacu Branickich

Wiadomości, Zbliża Dzień Seniora Białymstoku - zdjęcie, fotografia

W przyszłym tygodniu, 11 października, w Białymstoku obchodzić będziemy XXIV Dzień Seniora. Obchody tego święta w naszym mieście rozpoczęły się już w poniedziałek (1 października) w Międzynarodowym Dniu Seniora. Prezydent Tadeusz Truskolaski spotkał się ze starszymi mieszkańcami w Klubie Seniora przy ul. Białej 13/33.

Klub działa w strukturach białostockiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Jego celem jest aktywizacja środowiska zmierzająca do poprawy jakości życia, przeciwdziałanie osamotnieniu i izolacji społecznej. Są tutaj realizowane różne działania i projekty, m.in. „Razem lepiej” (imprezy okolicznościowe i integracyjne), „Akademia twórczej jesieni” (warsztaty muzyczne, taneczne, plastyczne, kulinarne), „Odkleić seniora od telewizora” (jednodniowe wycieczki, spacery, zwiedzanie).

Główne uroczystości związane z XXIV Miejskim Dniem Seniora rozpoczną się 11 października o godz. 12.00 w Auli Magna Pałacu Branickich. Specjalne podziękowania za aktywną działalność na rzecz środowiska osób starszych z rąk prezydenta Białegostoku otrzyma 49 zasłużonych seniorów oraz wydawnictwo Podlaski Senior.

Podczas spotkania goście wysłuchają koncertu Chóru Żeńskiego "Schola Cantorum Bialostociensis", Zespołu Muzyki Dawnej "Favorito" oraz obejrzą występy najmłodszych mieszkańców Białegostoku.

Od lat w naszym mieście z myślą o seniorach są prowadzone takie działania, jak np.:

Karta Aktywnego Seniora

Miejska Rada Seniorów

27 siłowni pod chmurką

3 kluby seniora

imprezy dla seniorów

pudełka życia

bezpłatne szczepienia przeciw grypie

pilotażowy projekt "złota rączka"

usługi opiekuńcze w placówkach

konkurs "Miejsce Przyjazne Seniorom"

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Zdrowego Seniora

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)


Zbliża się Dzień Seniora w Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl