Wiadomości, Zdobyć wiedzę indeksy wyższe uczelnie - zdjęcie, fotografia

Już po raz szósty Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do wzięcia udziału w "Lekcjach z ZUS". To projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Tylko cztery lekcje pozwalają młodzieży zapoznać się z podstawową wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Ta wiedza to nie tylko łatwiejszy krok w podjęciu decyzji dotyczącej drogi zawodowej, lecz również szeroko otwarta brama z dostępem na wiele uczelni w całym kraju.

"Lekcje z ZUS" goszczą od 2013 r. Co roku uczestniczą w nich tysiące uczniów w całym kraju. W ubiegłym roku w województwie podlaskim wzięło w nim udział 634 uczniów z 20 szkół.

Podczas czterech godzin zajęć młodzież dowie się m.in., jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jaki jest cel ubezpieczeń, jakie świadczenia przysługują, gdy płacimy składki, od czego zależy wysokość emerytury oraz z jakich udogodnień może skorzystać młody przedsiębiorca.

Materiały edukacyjne do projektu "Lekcje z ZUS" doczekały się nowej wersji. Wzbogacone zostały "Materiały dla ucznia" i "Materiały dla nauczyciela" o nowe informacje i ćwiczenia. Odświeżona jest także szata graficzna. Do każdej z czterech lekcji rysunki wykonali znani polscy rysownicy. Bardziej przejrzysty jest również tekst - mówi Katarzyna Krupicka z białostockiego oddziału ZUS.

Nauczyciele zgłaszający uczniów do projektu otrzymują przygotowane materiały dydaktyczne, scenariusze lekcji, zadania i ćwiczenia, a także opracowania multimedialne, przygotowane z myślą o młodych odbiorcach. Również dla uczniów przygotowano specjalne materiały do nauki.
Zwieńczeniem projektu jest olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, takie jak laptopy, tablety, czytniki e-booków. Dzięki umowom podpisanym przez ZUS ze szkołami wyższymi, olimpijczycy otrzymają także dodatkowe punkty w rekrutacji, a nawet indeksy na uczelnie. Nagrody przewidziane są również dla zwycięskich szkół oraz nauczycieli prowadzących.

Patronat honorowy nad projektem objęło MRPiPS oraz MEN. Wszyscy zainteresowani "Lekcjami z ZUS" mogą kontaktować się z Alicją Kocztą, koordynatorką ds. komunikacji społecznej i edukacji: [email protected], tel. 85 748 66 50.

(P. Walczak / Foto: mat. pras.)

Zdobyć wiedzę, a przy tym indeksy na wyższe uczelnie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama