5°C bezchmurnie

Żeby posłuchać śpiewających ptaków z Kigali wystarczy zajść do Kina Helios

Kiedy: 2018-01-11 , godzina: 13:00 | Gdzie: Kino Helios w Galerii Atrium Biała, ul. Miłosza 2

W najbliższy czwartek, 11 stycznia, w białostockich kinach Helios zostanie wyświetlony film w ramach cyklu Kultura Dostępna, czyli dobre, polskie kino za jedyne 10 zł. W tym tygodniu zapraszamy na film pt. „Ptaki śpiewają w Kigali” w reżyserii Joanny i Krzysztofa Kos-Krauze. Specjalnie dla naszych czytelników mamy do rozdania dwa pojedyncze zaproszenia na ten film.

Od razu informujemy, że od nowego, 2018 roku, seanse Kultury Dostępnej będą się odbywały w każdy czwartek w dwóch porach, o 13:00 oraz 18:00.

„Ptaki śpiewają w Kigali” to wstrząsająca opowieść o przyjaźni i przebaczeniu. Jest rok 1994. Po tym jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi.

Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik), polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi, Claudine. Anna pomaga ocalonej uciec do Polski.

Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Po kilku latach Claudine decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.

KONKURS

Aby wygrać zaproszenie do kina Helios na ten niezwykły film, należy prawidłowo odpowiedzieć na jedno pytanie: Jak nazywa się aktorka, odtwórczyni roli Claudine. Podaj imię i nazwisko. Odpowiedzi prosimy zamieszczać na naszym facebookowym fanpage. Spośród prawidłowych odpowiedzi redakcyjna Sierotka Marysia wylosuje dwójkę zwycięzców, którzy otrzymają pojedyncze zaproszenia na pasjonujący film w Kinie Helios w Galerii Atrium Biała.

(11 stycznia 2018 r., czwartek, godz. 13.00 lub 18.00, Kino Helios w Galerii Atrium Biała, ul. Czesława Miłosza 2. Bilet 10 zł)

(BL)

Żeby posłuchać śpiewających ptaków z Kigali wystarczy zajść do Kina Helios komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się