Żeromskiego będzie mniej zalewana. Remont rozpocznie się lada moment

Wiadomości, Żeromskiego będzie mniej zalewana Remont rozpocznie moment - zdjęcie, fotografia

Osiedle Nowe Miasto, a dokładniej ulica Żeromskiego, to już kolejna arteria w Białymstoku, która będzie miała zmodernizowaną sieć kanalizacyjną. Lada chwila powinni się na niej pojawić robotnicy, więc kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami drogowymi.

Kilka miesięcy trwała przebudowa kanalizacji na ulicy Białostoczek oraz na Alei 1000-lecia Państwa Polskiego. Na szczęście prace tam już właściwie dobiegły lub dobiegają końca, więc kierowcy odetchnęli z ulgą. Jednak robotnicy pojawią się niebawem na innym osiedlu, również w tej samej sprawie. Tym razem na osiedlu Nowe Miasto ma zostać przebudowana sieć kanalizacji deszczowej. Dokładniej na ulicy Żeromskiego.

Ulica ta jest dość mocno obciążona ruchem. Szczególnie w godzinach szczytu popołudniowego. I choć po otwarciu Trasy Niepodległości część pojazdów przeniosła się właśnie tam, na Żeromskiego nadal bywa tłoczno. Za chwilę zrobi się jeszcze ciaśniej z uwagi na pracowników, którzy będą pracować przy nowej inwestycji. Ale w tym przypadku – bardzo potrzebnej inwestycji. Chodzi o to, aby udrożnić studzienki i samą kanalizację deszczową, ponieważ w czasie większych opadów deszczu, zalega tam woda. Może nie tworzą się gigantyczne kałuże jak na Jurowieckiej, ale wody jest bardzo dużo. Co z kolei utrudnia hamowanie.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie istniejącego kanału deszczowego na dz nr. 23, 22/1, obr. 07 – Ścianka w Białymstoku, na odcinku od studni nr 1 do studni nr 3 wraz z odtworzeniem nawierzchni. Roboty będą prowadzone w granicach ww. działek w liniach rozgraniczających ulicy Żeromskiego i przyległej drogi osiedlowej” – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

Od Żeromskiego odchodzą bowiem uliczki osiedlowe prowadzące do skupisk blokowych między innymi na ulicy Zachodniej i Krętej. Panuje tam naprawdę spory ruch i niezbędne staje się sprawne hamowanie, najlepiej na suchej jezdni. Inna sprawa, że ulica Żeromskiego biegnie w dół do ulicy Składowej i chodzi także o to, aby woda deszczowa wpadała do studzienek, a nie spływała na duże skrzyżowanie z ulicą Składową, Pogodną i Transportową. Co działo się prawie zawsze podczas bardziej deszczowej pogody.

Inwestycja w postaci przebudowy kanalizacji deszczowej na ulicy Żeromskiego będzie kosztowała ponad 320 tys. złotych. I już wiadomo, że zrealizuje ją Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe DALBA Sp. z o.o. z ulicy Produkcyjnej w Białymstoku. Miasto Białystok w minioną środę, 13 listopada, rozstrzygnęło już przetarg i to oznacza, że za chwilę na plac budowy wejdą robotnicy.

Przebudowa kanalizacji deszczowej w tym miejscu ma się zakończyć w terminie sześciu miesięcy od dnia podpisania umowy. Na razie jednak nie ma jeszcze informacji, czy i jak ewentualnie, zmieni się organizacja ruchu w tym miejscu na czas prowadzenia robót.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Żeromskiego będzie mniej zalewana. Remont rozpocznie się lada moment komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama