25°C bezchmurnie

Zespół do spraw Budżetu Obywatelskiego czeka, może właśnie na ciebie

Wiadomości, Zespół spraw Budżetu Obywatelskiego czeka może właśnie ciebie - zdjęcie, fotografia

Trwa nabór kandydatów gotowych do włączenia się w prace Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego w Białymstoku na 2018 rok. Jeszcze tylko do 21 kwietnia mogą zgłaszać się przedstawiciele białostockich organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego zainteresowani uczestnictwem w pracach Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego 2018. Reprezentantów strony społecznej wskaże Białostocka Rada Działalności Pożytku Publicznego.

Zachęcamy organizacje do zgłaszania swoich kandydatów – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Myślę, że nasza wspólna praca na rzecz Budżetu Obywatelskiego może przynieść miastu wiele pożytku.

W skład zespołu wejdą przedstawiciele Rady Miasta Białystok, organizacji pozarządowych i podmiotów wskazanych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie działających na terenie miasta oraz pracownicy Urzędu Miejskiego.

Do głównych zadań zespołu należeć będzie weryfikowanie zgłoszonych projektów oraz wsparcie, monitoring i ocena przebiegu procesu tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Członkowie zespołu swoją pracę będą wykonywali nieodpłatnie.

Kandydatury mogą zgłaszać właściwe jednostki statutowe organizacji pozarządowych i podmiotów wskazanych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie działających na terenie miasta. Zgłoszenia można dokonać:

- za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który zeskanowany należy przesłać drogą elektroniczną na adres konsultacje(at)um.bialystok.pl lub

- w wersji papierowej, którą należy złożyć w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1, w godzinach pracy urzędu.

Spośród zgłoszonych kandydatur Białostocka Rada Działalności Pożytku Publicznego dokona wyboru od 3 do 7 przedstawicieli strony społecznej i rekomenduje reprezentantów prezydentowi Białegostoku, który następnie powoła skład zespołu i określi regulamin jego działania.

Zespoły ds. Budżetu Obywatelskiego towarzyszyły realizacji dotychczasowych edycji białostockiego Budżetu Obywatelskiego. Liczymy, że po raz piąty znajdą się chętni społecznicy do wsparcia działań związanych z realizacją procesu konsultacji społecznych.

(Źródło: bialystok.pl/ oprac. Cezarion/ Foto: BI-Foto)

Zespół do spraw Budżetu Obywatelskiego czeka, może właśnie na ciebie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-04-20 09:11:30

    Sarosiek, zgłosiłeś się już?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl