8°C słabe opady deszczu

Zespół The Beat Freaks w ramach Jazz na Bok-u

Kiedy: 2018-10-14 , godzina: 19:00 | Gdzie: Kawiarnia Muzyczna Fama, ul. Legionowa 5

Kultura, Zespół Freaks ramach - zdjęcie, fotografia

W imieniu Białostockiego Ośrodka Kultury zapraszamy na koncert z cyklu Jazz na BOK-u!. W najbliższą sobotę wystąpi zespół The Beat Freaks. Muzyków będzie można zobaczyć i posłuchać w dniu 14 października, o godz. 19:00 w Klubie Fama, ul. Legionowa 5.

Grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków jazzowych ze szczecińsko-duńskim rodowodem. Skandynawskiego charakteru muzyce nadaje fakt, iż połowa zespołu, swój muzyczny język rozwijała kształcąc się w prestiżowej akademii w Odense. Nie pozostało to bez wpływu na brzmienie zespołu oraz odważne podejście do formy.

Zespół założył w 2014 roku Michał Starkiewicz (gitara), który do współpracy zaprosił Tomka Licaka (saksofon tenorowy) i Pawła Grzesiuka (bas) oraz mieszkającego na stałe w Kopenhadze - Radka Wośko (perkusja). Po kilku sesjach powstał materiał, który został z zaprezentowany w Szczecinie w roku 2015 oraz w Christiania Jazz Club w Kopenhadze w lutym 2016 roku. Autorem większości kompozycji jest lider zespołu – Michał Starkiewicz. Oba koncerty zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, co zaowocowało trasą koncertową w Polsce oraz wejściem do studia.

W marcu 2016 roku w Studio Soyuz w Łodzi zespół nagrał debiutancki album, który miał premierę w październiku tego samego roku. Debiutancka płyta „Leon” ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa Gateway Music z Danii. Album został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez krytyków muzycznych jak i przez muzyków.

Muzycy uciekają od utartych schematów jazzowych form, proponując muzykę, która jest swoistą opowieścią. W ich muzyce znajdziemy inspiracje i zapożyczenia zarówno z muzyki słowiańskiej, ludowej, etnicznej czy wręcz rockowej. Jednocześnie muzyka zespołu pozostaje świeża, nawiązując do brzmienia współczesnego jazzu. Znakiem szczególnym zespołu jest niecodzienne i otwarte podejście do formy utworu i aranżacji.

Więcej: thebeatfreaks.pl

(14 października 2018 r., sobota, godz. 19.00, klub muzyczny Fama, ul. Legionowa 5. Bilety: 20 zł przedsprzedaż / 30 zł w dniu koncertu dostępne w kasie Forum, kasie BOK/CLZ i na bilety.bok.bialystok.pl)

(Źródło i foto: BOK/ oprac. Kalina)


Zespół The Beat Freaks w ramach Jazz na Bok-u komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl