KOLIZJA 24, Zginął kierowca Citroena Najprawdopodobniej ustąpił pierwszeństwa przejazdu - zdjęcie, fotografia

Kolejna drogowa ofiara tego lata to kierowca Citroena, który najprawdopodobniej nie zachował zasad bezpieczeństwa. W powiecie monieckim doszło dziś do wypadku na skrzyżowaniu lokalnych dróg, w którym zginął 63-letni kierowca. Policja będzie musiała teraz ustalić dokładne przyczyny tego zdarzenia.

Choć miniona noc nie przyniosła żadnych interwencji drogowych w raportach Policji, to ta sytuacja zmieniła się w ciągu zaledwie kilku godzin. Bowiem czwartkowy ranek przyniósł złe wieści rodzinie jednego z kierowców prowadzącemu auto w powiecie monieckim. Policjanci, karetka pogotowia oraz straż pożarna zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego przy niewielkim skrzyżowaniu lokalnych dróg. Na miejscu okazało się, że był to wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

- O godzinie 10.00 dostaliśmy informację o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu dróg Pisanki-Niewiarowo w powiecie monieckim. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, iż 63-letni kierowca Citroena wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym 45-letnim kierowcą Audi. Niestety kierowca Citroena zginął. Natomiast kierowca Audi oraz 2 pasażerów z Audi trafiło do szpitala – przekazała Izabela Kłosowska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Jak przekazała Policja, kierowca Audi, który trafił do szpitala, był trzeźwy. Natomiast, jako, że był to wypadek ze skutkiem śmiertelnym, na miejscu musiały pojawić się dodatkowe służby. Stąd też droga została całkowicie zablokowana i w tym rejonie kierowcy muszą korzystać z objazdów. Czynności potrwają z pewnością co najmniej kilka godzin. Później trzeba będzie jeszcze uprzątnąć uszkodzone samochody, jak i całe skrzyżowanie, aby inni z kierowców mogli po niej przejechać bezpiecznie.

Kierowca Citroena to już kolejna ofiara tegorocznych zdarzeń drogowych. I niestety, do śmiertelnego wypadku doszło, kiedy na drodze panowały całkiem dobre warunki i nie było większych problemów z widocznością, jako że dzień mamy pogodny. Zawiódł brak czujności i nierozważne manewry. Wielokrotnie przestrzegaliśmy razem z Policją, aby szczególnie przy dobrych warunkach zachować ostrożność, bo te warunki mogą być zgubne. Kierowcy śmielej naciskają wówczas na pedał gazu i podejmują bardziej ryzykowne działania za kierownicą.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: KPP Mońki)

Zginął kierowca Citroena. Najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama