Wiadomości, Zgłoś Testu Wiedzy Białymstoku - zdjęcie, fotografia

Za niecały miesiąc odbędzie się czwarta edycja Testu Wiedzy o Historii Białegostoku. Będzie to jedno z działań organizowanych w ramach upamiętnienia 100. rocznicy wyzwolenia miasta Białegostoku spod zaborów i okupacji. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i rzeczowe.

W niedzielę (17 lutego) o godz. 17.00 białostoczanie – już po raz czwarty – zmierzą się z historią naszego miasta. Test zostanie zorganizowany w kinie Forum przy ul. Legionowej.

Udział w Teście Wiedzy o Historii Białegostoku jest okazją do lepszego poznania naszego miasta, a jednocześnie świetną zabawą, która daje wiele satysfakcji – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Zapraszam białostoczan do udziału w tegorocznym quizie, tym bardziej, że będzie to wyjątkowa edycja ze względu na setną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasze miasto.

W związku z setną rocznicą wyzwolenia Białegostoku tegoroczny test zostanie poświęcony temu zagadnieniu. Zwycięzcy otrzymają nagrody: pieniężne (10 tys. zł za pierwsze miejsce) oraz rzeczowe (tablety za drugie i za trzecie miejsce). Nad przebiegiem konkursu będzie czuwać jury: prof. dr hab. Adam Cz. Dobroński, dr hab. Artur Pasko, Jolanta Szczygieł-Rogowska i Andrzej Lechowski.

Test będzie składał się z 40 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Do każdego pytania zostaną podane trzy warianty odpowiedzi, z których tylko jedna będzie prawidłowa. Zgłoszenia od uczestników przyjmowane są do 15 lutego (decyduje data wpływu dokumentu). Uzupełnione dokumenty można dostarczyć osobiście, drogą pocztową (Muzeum Wojska w Białymstoku, ul. J. Kilińskiego 7, 15-089 Białystok) lub elektronicznie (adres e-mail: [email protected]).

Do testu może przystąpić maksymalnie dwieście osiemdziesiąt osób. Udział w nim może wziąć każdy, za wyjątkiem osób zawodowo zajmujących się historią lokalną (np. przewodników, nauczycieli, pracowników instytucji naukowych i kulturalnych). W szranki mogą stanąć również osoby niepełnoletnie (powyżej 10 roku życia) pod warunkiem, że przedstawią zgodę opiekunów. Wszystkie szczegóły i warunki uczestnictwa znajdują się w regulaminie testu.

Więcej informacji o teście można uzyskać u organizatora – Muzeum Wojska w Białymstoku: www.mwb.com.pl.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

Zgłoś się do Testu Wiedzy o Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama