13°C pochmurno z przejaśnieniami

Znajdź zielone, jesteś zwycięzcą [KOMENTARZ VIDEO]

 • Fotka nr 0 z 1

Choć jeszcze w lutym tego roku prezydent Adam Poliński zapewniał, że zielona fala w Białymstoku jest, to mamy dla wszystkich czytelników poświąteczną zagadkę drogową. Na zdjęciu załączonym powyżej prosimy o wskazanie kierunku, dla jakiego pali się w momencie zrobienia zdjęcia, światło zielone.

Mieszkańcy Białegostoku, a w szczególności kierowcy, mają dość tłumaczenia zasadności kupienia, a następnie uruchomienia systemu zarządzania ruchem. Każdy, kto jeździ po ulicach Białegostoku wie doskonale, że system po prostu nie działa i jest kolokwialnie mówiąc do kitu. Zdjęcie, które zamieściliśmy do artykułu zostało wykonane po pierwszej w nocy ze świątecznej niedzieli na poniedziałek. Jak widać ulice są kompletnie puste, a z każdego kierunku pali się światło czerwone. Między innymi o tym mówimy w naszym komentarzu video.

Zastępca prezydenta Adam Poliński jeszcze w lutym tego roku zapewniał, że zielona fala w Białymstoku jest i że działa. Być może ktokolwiek z urzędników lub pan prezydent osobiście zechce skomentować zarejestrowane zdarzenie drogowe i zasadność tego, co można spotkać nie tylko na osiedlu Wysoki Stoczek, ale także na Sienkiewicza z Jagienki, Witosa z Sikorskiego, Zwierzynieckiej z 11 Listopada i w kilku innych miejscach. Właśnie tam widzieliśmy identyczne sytuacje i to niejednokrotnie. Po co jest uruchomiony system, który jest tak inteligentny, że każe kierowcom stać na czerwonych światłach w nocy przy kompletnie pustych ulicach? Dotyczy to każdego kierunku jazdy, niezależnie od tego, w którą stronę jedziemy i w którą chcemy jechać.

Z tych powodów zachęcamy naszych czytelników do przesyłania maili do urzędu miejskiego, z prośbą o reklamację wadliwego systemu zarządzania ruchem, który został kupiony za blisko 30 milionów złotych. Być może jeśli tych maili spłynie odpowiednio dużo, urzędnicy w końcu się zreflektują i zareklamują bubel u producenta lub skalibrują go w taki sposób, żeby podobnych obrazków nie trzeba było oglądać na żadnym skrzyżowaniu. Załączone zdjęcie pozwalamy pobrać i wysyłać jako załącznik do urzędu miejskiego z prośbą o rozwiązanie zagadki drogowej i ustalenie – z jakiego kierunku kierowcy mają obecnie światło zielone.

Na pewno już więcej nie mają sensu tłumaczenia urzędników, ani prezydenta o istnieniu zielonej fali w Białymstoku, bo to narażanie się na śmieszność. Kierowcy mają dość tego, co się dzieje. Przecież jest tak, że wyłączenie świateł prawie w każdym miejscu usprawnia ruch, choć powinno być dokładnie odwrotnie. Do tego system, który miał głównie pomagać pojazdom transportu publicznego nie reaguje na autobusy miejskie. Kierowcy BKM już rok temu nas informowali, że system nie wykrywa autobusów. Ale oprócz tego nie wykrywa motocykli, ani rowerzystów. Jak widać na załączonym zdjęciu, pojazdów osobowych też nie. Więc po co nam ten bubel?

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)


Znajdź zielone, jesteś zwycięzcą [KOMENTARZ VIDEO] komentarze opinie

 • Piotrek - niezalogowany 2017-04-21 11:24:49

  Brawo brawo brawo. Popieram w 100 %

 • Gość - niezalogowany 2017-04-21 11:58:52

  A ile razy jest tak ze nikogo nie ma więcej na drodze oprócz nas,sygnalizator wyświetla zielone światło,gdy tylko wykryje czujnik mój samochód,przed nosem zapala się czerwone światło.I musze stać cały cykl świateł czyli przejścia itd itp.Dodam poraz kolejny nikogo oprócz mnie nie ma.Tak się dzieje czy to 22 godzina czy 24 czy 2,3,5 aż do godziny 7.Chore.Całe miasto w korkach jest.Kiedy to sygnalizacja świetlna działa dużo lepiej.Jak nikogo nie było na drodze ani na przejściu to zawsze te zielone się miało.A korki kiedyś były jedynie na Lipowej i Skłodowskiej.A teraz pogodna stoi,tunel,Popiełuszki,Hetmanska,Aleja,Warszawska,Mieszka,Zwierzyniecka i Ta trasa Kopernikowska,Piastowska.Chore

 • Kierowca - niezalogowany 2017-04-21 12:08:46

  To niech zwrócą do producenta te badziewie,bo nie spełnia swojego zadania.A producent nie odda kasę ze ten niby inteligentny system inaczej.I wrócimy do starego dobrego systemu.Producent odda kasę,a my oddany dla Unii Europejskiej te pieniądze.Bo niby to za pieniądze unijne zostało zakupione.

 • gość 2017-04-21 18:47:17

  Z moich obserwacji wynika,że wielu pieszych już nie czeka na zielone tylko przechodzi na czerwonym. Doświadczyłem tego wczoraj na Jana Pawła z Sikorskiego, po przejściu połowy Jana Pawła na drugiej połowie paliło się czerwone , ale trzy osoby które szły obok mnie przeszły na czerwonym, zostałem sam i po kilku minutach zrozumiałem dlaczego.Dziwne to jest o tyle ,że czerwone było zarówno na przejściu jak i na jezdni.INTELIGENCJA TEGO SYSTEMU JEST NIEPOJĘTA.

 • gość 2017-04-22 15:41:58

  przejście na Alei Solidarności obok Jysk-a.Ma niby przyciski aktywujące zielone dla pieszych i nagminnie tamuje ruch samochodów mimo, ze przy przejściu nie ma żywego ducha, który miałby aktywować zielone dla pieszych.Krew zalewa.Jagienki- Sienkiewicza też zachowuje się jakby Jagienki było główna arterią.Nikogo na niej nie ma ,a Sienkiewicza zatrzymuje na dłużej, niż trwa zielone.O lewoskrętach nie wspomnę, bo robienie ich oddzielnie dla każdego kierunku jazdy tylko wydłuża interwał zmiany świateł.Kupili to gówno tylko po to ,by zarabiać na mandatach z kamer ,a i tu ustawodawca zagrał "El presidente" na nosie i spodziewane kokosy poszły się walić.I słusznie.Powinno to się dla nich skończyć, jak dla jednego w byłych prezydentów przygoda z oczyszczalnia.

Dodajesz jako: Zaloguj się