21°C bezchmurnie

Znani są finaliści Podlaskiej Marki Roku. O tytuł powalczy 21 podmiotów

Wiadomości, Znani finaliści Podlaskiej Marki tytuł powalczy podmiotów - zdjęcie, fotografia

Znamy już finalistów XIV edycji nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego – Podlaskiej Marki. 6 marca członkowie Kapituły Nagrody Podlaska Marka wybrali 21 firm, wydarzeń, inicjatyw które ostatecznie wezmą udział w walce o ten zaszczytny tytuł. Zwycięzców poznamy we wtorek 24 kwietnia podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

To wspaniała promocja Podlaskiego i tego co mamy u nas najlepsze, najciekawsze. We wtorek 13 marca Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego, ogłosił listę 21 finalistów w czasie konferencji prasowej.

- XIV edycja okazała się rekordowa jeśli chodzi o ilość zgłoszeń od mieszkańców, co nas niezmiernie cieszy – mówi Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego. – Jak wiadomo, Kapituła zbierze się jeszcze raz i spośród tych nominowanych wybierze zwycięzców w siedmiu kategoriach, ale swoją nagrodę – pewnie najważniejszą – wybiorą w głosowaniu internetowym mieszkańcy. Jestem bardzo ciekawy kogo w tym roku wybiorą.

Jak podkreślił marszałek Leszczyński – w każdej kategorii było wiele ciekawych propozycji.

- Województwo podlaskie ma szeroką ofertę zarówno jeśli chodzi o duże firmy, jak i małe, regionalne. Kapituła, która składa się z głównie z członków Rady Przedsiębiorczości, ale i przedstawicieli mediów kultury, nie miała łatwego wyboru. Potrzebne było kilka dogrywek ale ostatecznie udało się wybrać 21 kandydatów. I mam nadzieję, że uda się wybrać z tego grona 7 najlepszych – podkreślał marszałek. – Wyniki ogłosimy 24 kwietnia na uroczystej gali na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej. Ja oczywiście mam swoje typy, ale zależało nam przede wszystkim na tym, żeby była to reprezentacja całego województwa.

Nominacje do Nagrody Podlaska Marka

Produkt Użytkowy

- Budynki wielorodzinne w technologii modułowej Unihouse – Unihouse Oddział Unibep S.A. w Bielsku Podlaskim

- Meble Gabinetowe SNABB – TOBO DATCZUK Sp. j.

- Rękawica GLOV On-The-Go – Phenicoptere Sp. z o.o.

Produkt Spożywczy

- Ekologiczne Produkty Firmy Dary Natury – Mirosław Angielczyk Dary Natury

- Grupa produktów Naturalnych – Spółdzielnia Mleczarska w Łapach

- Produkty z Podlaskiej Spiżarni – Grupa Chorten Sp. z o.o.

Odkrycie

- Anima – inteligentny system powiadomień – Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Białostockiej

- Pierwsza w historii detekcja fal grawitacyjnych przez zespoły LIGO Scientific Collaboration i Vigro Collaboration – prof. dr hab. Piotr Jaranowski, Dziekan Wydziału Fizyki UwB

- Linia Kosmetyków Wspierająca Podlasie – SVOJE Rzemieślnicze Kosmetyki Naturalne

Inwestycja

- Uruchomienie Fabryki SaMasz w Zabłudowie – SaMASZ Sp. z o.o.

- Fabryka Proszków Mlecznych MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckim – Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA

- Dworzec PKS NOVA w Białymstoku – Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova S.A.

Kultura

- Teatr Lalki i Aktora w Łomży – Teatr Lalki i Aktora w Łomży

- Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” – Suwalski Ośrodek Kultury

- Białostocki Teatr Lalek - Białostocki Teatr Lalek

Wydarzenie

- Podlaskie Święto Chleba – Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

- EEC – Liderzy Przyszłości – Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego

- Tatarskie Święto Sabantuj – Regionalne Centrum Kultury Tatarów Polskich ASMAN, Fundacja Tatarskie Towarzystwo Kulturalne

Społeczeństwo

- Uniwersytet Zdrowego Seniora i Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej – Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

- Fundacja Rodziny Czarneckich – Dominika Weronika Czarnecka

- „PSACERY” – czyli miejskie spacery ze schroniskowymi psami – Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku

Konsumenci od dzisiaj (wtorek 13 marca) przez trzy kolejne tygodnie (do 2 kwietnia) będą mogli głosować na swojego kandydata na stronie www.podlaskamarka.pl. Jeden numer telefonu to jeden głos (potwierdzany bezpłatnym sms-em). Na profilu Podlaskie Bogactwo Różnorodności na Facebooku organizowany jest konkurs z nagrodami, a do wygrania m.in. ubiegłoroczny zwycięzca Photon,

Zwycięzcy poza statuetką nagrody Podlaska Marka otrzymają także 10 tysięcy złotych, wezmą też udział w szeregu kampanii promocyjnych. W zeszłym roku – we współpracy z kanałem Discovery Polska – zostało zrealizowanych pięć filmów promocyjnych z udziałem laureatów (ich emisja zaplanowana jest na ten rok). Jak co roku w czasie Gali poznamy też Ambasadora Gospodarki Województwa Podlaskiego i Honorowego Ambasadora Woj. Podlaskiego.

Przypomnijmy, że w tym roku do nagrody Podlaska Marka w siedmiu kategoriach zgłoszono 220 kandydatur. Ostatecznie – po weryfikacji – Kapituła wybierała 21 finalistów ze 180 kandydatur.

W każdej z siedmiu kategorii tematycznych o głosy Kapituły i tytuł Podlaskiej Marki zabiegać będą trzy kandydatury. Dodatkowo, jeden z finalistów otrzyma tytuł Podlaskiej Marki Konsumentów – wyróżnienie przyznawane kandydaturze, która zdobędzie największą liczbę głosów internautów.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. ASM)

Znani są finaliści Podlaskiej Marki Roku. O tytuł powalczy 21 podmiotów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl