Pod koniec lipca tego roku było bardzo ciepło i słonecznie. Jednak w dzień wolny od pracy w Lesie Zwierzynieckim do sprzątania stawiła się cała ekipa. Odebrała worki od organizatorów wydarzenia i ruszyła w teren. W sobotę, 19 października, akcja sprzątania Lasu Zwierzynieckiego ma być powtórzona z podobnym efektem. Dołączyć może każdy, kto chce czystego lasu, bez śmieci.

Głównym celem wydarzenia jest miejskie sprzątanie Lasu Zwierzynieckiego – czyli wydarzenia dającego każdej zainteresowanej osobie możliwość realnego zaangażowania się w działania na rzecz rozwiązania na gruncie lokalnym problemu zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

- Chcemy również, aby była to akcja społeczna mobilizująca do realnego działania, zachęcająca do aktywności obywatelskiej oraz integrująca wszystkie osoby mieszkające w Białymstoku i jego okolicach, które są zaangażowane w działania proekologiczne. Przedsięwzięcie pozwoli także zwiększyć świadomość ekologiczną wśród uczestników oraz odbiorców akcji. Pierwsza edycja projektu spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony uczestników oraz zakończyła się sukcesem – mówi Konrad Czarnecki, kierownik projektu.

Akcja ma charakter całkowicie społeczny. Planowany termin rozpoczęcia wydarzenia to godzina 13:00, w sobotę, 19 października, 2019 r. Wydarzenie odbędzie się na terenie Lasu Zwierzynieckiego w Białymstoku (obszar między ulicami: Świerkową, Zwierzyniecką oraz Żwirki i Wigury). Przewidywana liczba uczestników wydarzenia to około 150 osób. Organizatorami wydarzenia pod patronatem Fundacji Przyszłości Obszarów Chronionych – Instytutu Kronenberga są Konrad Czarnecki oraz Wojciech Dąbrowski wraz z zespołem współpracowników.

Plan wydarzenia:

godz. 13:00 - 13:15 – zbiórka uczestników w Lesie Zwierzynieckim,

godz. 13:15 - 14:45 - sprzątanie Lasu Zwierzynieckiego

godz. 14:45 - 15:00 - zakończenie i podsumowanie wydarzenia

W poprzedniej edycji sprzątania Lasu Zwierzynieckiego wolontariusze i ludzie dobrej woli, nie tylko sprzątali, ale mieli okazję też poprzebywać na świeżym powietrzu, wśród zieleni, zintegrować się, oderwać od telewizorów, monitorów komputerowych czy w końcu telefonów komórkowych. I jak wyjaśniał w rozmowie z nami jeden z inicjatorów akcji sprzątania Lasu Zwierzynieckiego – uświadomić się ekologicznie.

- My tu jesteśmy, że ludzie, którzy po sobie nie sprzątają, chyba nigdy tego nie zaczną robić i musimy po nich posprzątać. To jest przestrzeń publiczna, wszyscy tu spędzamy czas – powiedziała jedna z mieszkanek Białegostoku, która pojawiła się na akcji.

Warto dodać, że tego rodzaju wydarzenie z lipca tego roku sprowadziło do Lasu Zwierzynieckiego dość sporo osób, a nasza redakcja była na miejscu, aby je zrelacjonować. Na górze naszej strony jest nagranie video, które zrealizowaliśmy z pierwszej edycji sprzątania Lasu.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: DDB)

Znów się spotkają by posprzątać Las Zwierzyniecki komentarze opinie

  • Jarek Andrzejew - niezalogowany 2019-10-19 15:16:11

    Wojciech Suchodolski jest wam wdzięczy za posprzątanie butelek po NItro.Jak wyjdzie z Choroszczy to będzie mógł wąchać rozpuch w czystym lesie

  • JAnRODO - niezalogowany 2019-10-19 15:18:21

    Wojciech Suchodolski jest wam wdzięczy za posprzątanie butelek po Nitro.Jak wyjdzie z Choroszczy to będzie mógł wąchać rozpuch w czystym lesie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama