16°C rozproszone chmury

Zostało kilka dni na zgłaszanie inicjatyw kulturalnych

Kiedy: 2017-06-19 , godzina: 00:00

Kultura, Zostało kilka zgłaszanie inicjatyw kulturalnych - zdjęcie, fotografia

Jeszcze do 19 czerwca 2017 roku mieszkańcy gminy Choroszcz mogą składać pomysły na działania kulturalne do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Instytucja realizuje zadanie "Instalacja kultury" w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017 Narodowego Centrum Kultury.

W ramach programu Dom Kultury+ w gminie Choroszcz została przeprowadzona diagnoza społeczności lokalnej gminy Choroszcz pod kątem potrzeb i potencjałów kulturowych. Jej koordynatorką i autorką jest pani Katarzyna Łotowska z Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku.

- Przez cały kwiecień spotykaliśmy się z mieszkańcami gminy Choroszcz, by poznać ich potencjał i potrzeby kulturowe. W niemalże każdej miejscowości znaleźli się lokalni liderzy animacji kultury, którym nie brak pomysłów na działania – mówi przedstawiciel Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Kolejny etap programu przewiduje sfinansowanie i realizację siedmiu najlepszych i najbardziej potrzebnych mieszkańcom inicjatyw. Aktualnie Centrum Kultury prowadzi nabór wniosków. Pomysł na działanie może zgłosić każdy mieszkaniec gminy.

Szczegółowe informacje oraz raport z diagnozy można znaleźć na stronie internetowej Centrum Kultury: www.kultura.choroszcz.pl w zakładce "Dom Kultury+". Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania inicjatyw do 19 czerwca 2017 roku. Działajmy razem dla kultury!

(Źródło i foto: M-GCKiS w Choroszczy/ oprac. ASM)

Zostało kilka dni na zgłaszanie inicjatyw kulturalnych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl