Wiadomości, Zostań współautorem wystawy harcerstwie Białymstoku - zdjęcie, fotografia

Na prośbę Muzeum Wojska w Białymstoku publikujemy informację o uruchomionej zbiórce zdjęć o tematyce harcerskiej. Każdy może współtworzyć wystawę, dostarczając zdjęcia. Fotografie wykorzystane zostaną na ekspozycji przygotowywanej w 100-lecie harcerstwa.

W 2018 roku obchodzimy stulecie postania Związku Harcerstwa Polskiego. Z tej okazji Muzeum Wojska w Białymstoku zachęca obecnych i byłych harcerzy do współtworzenia pamiątkowej wystawy fotograficznej.

Wszystkich chętnych, którzy posiadają zdjęcia z czasów harcerskich i chcą udostępnić ich kopie elektroniczne, zapraszamy do siedziby instytucji przy ul. Kilińskiego 7. Joanna Iwaniuk (koordynatorka działania) wyjaśnia:

- Po zeskanowaniu i opracowaniu udostępnione zdjęcia zostaną zwrócone ich właścicielom. Wszelkie prace wykonywane są bezpłatnie – informuje.

Zebrana kolekcja zostanie opublikowana w postaci wielkoformatowej wystawy plenerowej, która będzie zaprezentowana na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Ma to nastąpić we wrześniu tego roku. Będzie to również okazja do odnowienia wspomnień z młodości, spotkania starych znajomych czy pokazania tego kawałka własnej historii dzieciom, a nawet wnukom.

Partnerami działania są Hufiec ZHP Białystok oraz Chorągiew Białostocka ZHP.

(Źródło: MW/ oprac. ASM/ Foto: ze zbiorów hm. J. Dworakowskiego)

Zostań współautorem wystawy o harcerstwie w Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama