20°C pochmurno z przejaśnieniami

Żubry zdobyły twierdzę Katowice. Białostoczanie grają dalej!

Sport, Żubry zdobyły twierdzę Katowice Białostoczanie grają dalej! - zdjęcie, fotografia

Białostockie Żubry awansowały do kolejnej rundy play-off. Białostoczanie zdobyli twierdzę Katowice, która w tym sezonie uległa tylko raz! Nasza ekipa wygrała decydujący - trzeci - mecz z AZS AWF Mickiewicz Katowice 81:73, choć początek meczu był mocno nerwowy.

Białostoczanie na Śląsk pojechali już we wtorek. Byli zdeterminowani i za nic nie chcieli powtórki z pierwszego - wysoko przegranego - meczu w Katowicach. Początek zapowiadał zaciętą walkę (w 5 minucie na tablicy był wynik 5:6, a w 6 8:10). Ostatnie 3 minuty to popis gry akademików, którzy odjechali rywalom 24:14. Ostatni rzut I kwarty oddał Misiewicz, który zdobył 2 oczka i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 16:24.

Początek drugiej kwarty to festiwal błędów obu ekip z którego pierwsi otrząsnęli się białostoczanie. W 12 minucie rzutem za 3 popisał sie Szczerbatiuk, a potem dwójką Zabielski i strata stopniała do 3 oczek (21:24). Katowiczanie odpowiedzieli kolejnymi rzutami odzyskując przewagę (29:22). W 18 minucie regularnie odrabiający straty białostoczanie znowu wyszli na prowadzenie (32:31). Końcówka należała do akademików, którzy odzyskali prowadzenie 28:24.

Początek drugiej połowy znowu należał do gospodarz, którzy odjechali Żubrom na wynik 44:36 (23 minuta). Minutę później przewaga katowiczan wzrosła do 11 oczek (49:38). Koniec III kwarty to ciągle czteropunktowa przewaga AZS AWF 62:58.

Początek ostatniej kwarty był taki jak wcześniejszy: katowiczanie zaczęli z impetem prowadząc w 33 minucie 67:60 po trójce Lewińskiego. I wted zaczął się koncerty gry białostoczan, w których szeregach znakomicie spisywał sie Zabielski, który zbierał, rzucał, asystował. W końcu w 36 minucie po trafieniu Misiewicza białostoczanie wyszli na prowadzenie 68:67. Kolejne rzuty Misiewicza, Wróblewskiego i Karasiewicza wyprowadziła białostoczan na pięciopunktowe prowadzenie 75:70. Kiedy 40 sekund przed końćową syreną Szczerbatiuk po dwóch osobistych podwyższył na 78:70 było już po meczu. Białostoczanie grali spokojnie i bardzo uważnie utrzymując przewagę, która dała im wygraną i awans do kolejnej rundy.

AZS AWF Mickiewicz Katowice - Żubry Białystok 73:81 (24:16, 14:18, 24:24, 11:23)

Żubry: Zabielski 5, Wróblewski 12, Wielechowski 9, Szczerbatiuk 16, Karasiewicz 9, Niewiński 0, Kamiński 0, Kalinowski 4, Andruk 0, Monach 7, Misiewicz 19,

(PS/ Foto: pixabay.com/ shoes)