Polityka, Żuliborz - zdjęcie, fotografia

Jako, że moda zza oceanu coraz częściej staje się naszym, polskim udziałem, na wskroś amerykańskie Halloween przenika pod rodzime strzechy. Gdyby wraz z tym płynęła jakaś refleksja, lub chociaż nauka...Obawiamy się jednak, że święto przebierańców powinno mieć nazwę: cukierek, albo rozum. Szczególnie na Żoliborzu.

Warszawscy, najwyraźniej antypisowi aktywiści (czytaj: chuligani) zwani Lotną Brygadą Opozycji postanowili stawić się pod domem Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu i na płocie powiesić plakat z napisem "Ja, prezes Kaczyński będę głosował na Tuska", wykrzykując przy tym halloweenowe: "cukierek albo psikus". Filmem z przeprowadzonej akcji pochwalili się w internecie. 

Rozumiemy, że nie wszystkim pasuje PiS. Rozumiemy, że nie wszystkim pasuje Jarosław Kaczyński. Ale nachodzenie kogoś w domu, wznoszenie dzikich okrzyków i przyozdabianie płotu plakatem z szyderczą treścią jest zwykłą żulerią. Oto jak na te wydarzenia zareagował twitter.

Portal wPolityce.pl identyfikuje "bohaterów": Kim są awanturnicy spod domu prezesa PiS? To współpracownicy totalnych. Bywali w sztabie KE i reprezentowali KO w komisji wyborczej

Użytkownik Gutab dodaje: Organizatorzy seansu nienawiści przed domem Jarosława Kaczyńskiego są związani z Koalicją Obywatelską. Produkt programu anty-PiS. Demoralizacja i formatowanie ludzi do poziomu bezmyślnej bojówki. Analogie z historii same się nasuwają.

Rafał Ostrowski zadaje pytanie: To kiedy heheszki przed domami Schetyny, Tuska, Kidawy, Kopacz, Budki, Scerby (a może i jego chłopaka), no i Jachiry? Czy może heheszki mogą wyczyniać tylko bolszewicy i tylko przed domem Jarosława Kaczyńskiego?

Rafał Ziemkiewicz podsumowuje: Atakowanie domu Jarosława Kaczyńskiego - nowa, świecka tradycja zapoczątkowana przez Panią Dryjańską i poniekąd usankcjonowana odwróceniem przez Sąd Apelacyjny wyroku w sprawie, którą mi potem wytoczyła, rozkręca się w najlepsze, w ramach postępującego zbydlęcenia opozycji.

O tym, jak daleko i głęboko jest zarysowany podział w naszym społeczeństwie, niech świadczy pochwalny wpis Pani Róży Thun, która wydaje się być zachwycona akcją: oznaczyła video z całej akcji i skomentowała na twitterze: Czyż nie są genialni? Natomiast użytkownik Parwa Dick poszedł jeszcze dalej: Ja mogę nawet przyjść z kwiatkami na grób Jarosława Kaczyńskiego.

Proponujemy salomonowe rozwiązanie: zamiast wygłupów, idźcie na cmentarz i pomóżcie uprzątnąć groby tych, których już nikt nie odwiedza. A Kaczyńskiego i Tuska zostawcie w spokoju. Oni sobie poradzą. 

(Włóczykij/ Foto: pixabay.com/ warsaw)

Żuliborz komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama