8°C słabe opady deszczu

ZUS zachęca do uczestnictwa w olimpiadzie. Do zdobycia m.in. indeksy na wyższe uczelnie

Styl życia, zachęca uczestnictwa olimpiadzie zdobycia indeksy wyższe uczelnie - zdjęcie, fotografia

To już piąta edycja projektu edukacyjnego "Lekcje z ZUS", skierowana do uczniów liceów, techników i szkół zawodowych. Ostatnim etapem będzie olimpiada ogólnopolska "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Do wygrania są m.in.atrakcyjne nagrody rzeczowe, dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na kilkanaście uczelni w Polsce oraz indeksy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce zainteresować uczniów tematyką ubezpieczeń i robi to z coraz większym sukcesem.

U źródeł powstania projektu leży bardzo niewielka świadomość Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych. W pierwszej edycji konkursu wiedzy wzięło udział 11 tysięcy uczniów z 328 szkół, a w ubiegłorocznej - czwartej - 30 tysięcy uczniów z 912 szkół.

"Lekcje z ZUS" zawitały do szkół w 2014 r. Od tego czasu liczba placówek oraz uczniów, którzy wzięli udział w projekcie, wzrosła niemal trzykrotnie. Konkurs, a od 2016 r. olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodego pokolenia. Poziom wiedzy już nie raz pozytywnie nas zaskoczył.

Cztery lekcje zebrane są w materiał, podzielony na bloki tematyczne:
- świadomy zawsze ubezpieczony,
- płacisz i masz, czyli co ci się należy, gdy opłacasz składki,
- emerytura - twoja przyszłość w twoich rękach,
- e-ZUS, czyli firma pod ręką.

- Dzięki nauczycielom i ciekawym materiałom "Lekcje z ZUS" przynoszą bardzo dobre wyniki. Młodzież szkolna ceni praktyczny sposób przedstawienia wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Uczestnicy wykazują się nietuzinkową wiedzą w zakresie objętym nauczaniem - mówi Katarzyna Krupicka z białostockiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Nauczyciele, którzy chcą wziąć udział w "Lekcjach z ZUS" oraz zgłosić szkołę do olimpiady, mogą liczyć na wsparcie pracownika oddziału ZUS, który opiekuje się uczestnikami projektu. Można poprosić go o szkolenie z zakresu projektu i o materiały dydaktyczne. To do niego zgłasza się szkołę, która chce wziąć udział w olimpiadzie. W oddziale ZUS w Białymstoku należy kontaktować się z Alicją Kocztą pod numerem telefonu 85 748 66 50, e-mail: alicja.koczta[at]zus.pl. Szkoły mogą zgłaszać chęć udziału w olimpiadzie do 14 listopada 2018 r.

(Piotr Walczak / Foto: pixabay.com)


ZUS zachęca do uczestnictwa w olimpiadzie. Do zdobycia m.in. indeksy na wyższe uczelnie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl