13°C rozproszone chmury

ZUS zaprasza szkoły do współpracy i ogłasza konkurs

Styl życia, zaprasza szkoły współpracy ogłasza konkurs - zdjęcie, fotografia

Instytucja zachęca nauczycieli szkół gimnazjalnych i podstawowych do wzięcia udziału w "Projekcie z ZUS", do którego można przystąpić w każdej chwili.

"Projekt z ZUS" skierowany jest do młodzieży uczącej się w gimnazjach i szkołach podstawowych. Podczas jednej lekcji uczniowie dowiadują się, dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenie można liczyć w zamian za opłacanie składek.

Zadaniem uczestników projektu jest wykonanie pracy, w której wyjaśnią, dlaczego ubezpieczenia są ważne. Projekt może mieć formę filmu, plakatu, komiksu lub prezentacji multimedialnej. Na najlepsze prace uczniów czekają nagrody rzeczowe. Tutaj czas jest do 30 kwietnia 2018 r.

"Projekt z ZUS" może być prowadzony przez cały rok we wszystkich szkołach, które się do niego zgłoszą. ZUS zapewnia materiały dydaktyczne do przeprowadzenia lekcji o ubezpieczeniach społecznych. Nauczyciele mogą skorzystać ze scenariusza lekcji, prezentacji zawierającej kilkuminutowy film, karty projektu i arkuszy ocen. W każdym oddziale instytucji jest również koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji, który pomoże przeprowadzić lekcje o ubezpieczeniach społecznych.

- Nauczycieli zainteresowanych realizacją "Projektu z ZUS" w roku szkolnym 2017/2018 prosimy o nadsyłanie zgłoszeń, w formie elektronicznej do koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji - mówi Katarzyna Krupicka, rzeczniczka prasowa białostockiego oddziału.

Kontakt do koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji: oddział ZUS w Białymstoku, Alicja Koczta, tel. 85 74 86 650, [email protected]

(Piotr Walczak / Foto: BI-Foto)


ZUS zaprasza szkoły do współpracy i ogłasza konkurs komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl