-0°C bezchmurnie

Życie małżeńskie w krzywym zwierciadle. Chcemy Wam rozdać zaproszenia

Kiedy: 2018-10-21 , godzina: 17:00 | Gdzie: Sala Koncertowa OiFP, Białystok, ul. Podleśna 2

Kultura, Życie małżeńskie krzywym zwierciadle Chcemy rozdać zaproszenia - zdjęcie, fotografia

W imieniu organizatora zapraszamy na wyjątkowy spektakl teatralny w gwiazdorskiej obsadzie ukazujący w krzywym zwierciadle życie małżeńskie. Już 21 października 2018 r., w Białostockiej Filharmonii Podlaskiej odbędzie się spektakl „Kłamstwo“ w reżyserii Wojciecha Malajkata. Specjalnie dla naszych czytelników mamy do rozdania zaproszenia.

„Kłamstwo” to niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie... kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów.

Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Autor wie sporo o związkach damsko-męskich. Ktoś mógłby powiedzieć, a kto nie wie? On jednak umiejętnie i prowokacyjnie przełożył to na słowa... Słowa, które tną. Jak brzytwa. A tonący?... No właśnie”.

Metaforycznie udało się tu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, ale zawiera racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział:

- Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy – wyjaśniał Malajkat.

Jedno trzeba wiedzieć na pewno, że aby się życia małżeńskiego nauczyć, sztukę tę należy zobaczyć, koniecznie. Okazji do tego w Białymstoku nie zabraknie.

Obada aktorska: Mikołaj Roznerski, Joanna Liszowska, Wojciech Malajkat, Piotr Szwedes, Izabela Kuna, Sambor Czarnota

KONKURS

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać podwójne zaproszenie na spektakl „Kłamstwo”. Aby je zdobyć i zabrać swoją drugą połówkę na przedstawienie, należy prawidłowo odpowiedzieć na jedno pytanie: Wymień przynajmniej jeden film fabularny z udziałem Izabeli Kuny. Należy podać tytuł filmu. Odpowiedzi prosimy zamieszczać w komentarzach na redakcyjnym fanpage facebookowym. Spośród prawidłowych odpowiedzi redakcyjna Sierotka Marysia wylosuje zwycięzcę, który otrzyma podwójne zaproszenie na spektakl „Kłamstwo”.

(21 października 2018, niedziela, godz. spektakli: 17.00 i 19.30, Białystok, Filharmonia Podlaska, ul. Podleśna 2 )

Bilety do nabycia w kasie OiFP ul. Odeska 1, tel. 85/ 306 75 04

Bilety grupowe – informacje - rezerwacje tel. 515 400 723, [email protected] / tel. 515 331 914, [email protected]
Zakup biletów przez internet: kupbilecik.pl, biletyna.pl

Cena biletów: 90/80/70 zł

Specjalna oferta cenowa dla Nauczycieli z Okazji Dnia Edukacji Narodowej

(BL)


Życie małżeńskie w krzywym zwierciadle. Chcemy Wam rozdać zaproszenia komentarze opinie

  • Łukasz - niezalogowany 2018-10-01 00:11:03

    Ciało grała siostrę Felicyte

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl