25°C bezchmurnie

Nowoczesna chce Bartoszewskiego

Wiadomości, Nowoczesna Bartoszewskiego - zdjęcie, fotografia

Ulicy Władysława Bartoszewskiego chce w Białymstoku Nowoczesna. Zebrała około tysiąca podpisów i zamierza przedłożyć radnym pod głosowanie stosowny projekt uchwały. Problem polega na tym, że już ponad tydzień wcześniej swoją propozycję patrona na ten sam fragment zaproponowali radni PiS.

Nowoczesna kolejny raz nie raczyła powiadomić o swojej inicjatywie naszej redakcji. Jeszcze w miniony wtorek poseł Krzysztof Truskolaski ubolewał nad faktem możliwości wyrzucenia do kosza ponad tysiąca podpisów białostoczan. To, że sam każdorazowo traktuje identycznie mieszkańców Białegostoku, którzy czytają akurat nasz portal, nie informując o prowadzonych przez siebie działaniach, już mu jakoś nie przeszkadza. Najwyraźniej Nowoczesna dzieli białostoczan na lepszych i gorszych.

Ci lepsi podpisali się pod obywatelskim projektem uchwały w sprawie nadania nazwy alejce wychodzącej od Marii Curie – Skłodowskiej w kierunku ulicy Akademickiej imieniem profesora Bartoszewskiego. Jak mówił poseł Truskolaski, podpisy były zbierane od początku roku. I dlatego w maju na sesji Rady Miasta ma zostać przedstawiony właśnie ten projekt uchwały. Z tym, że najprawdopodobniej dokładnie o tej alejce będzie mowa jeszcze na posiedzeniu kwietniowym, w najbliższy poniedziałek. Radni Prawa i Sprawiedliwości już kilkanaście dni wcześniej zapowiedzieli, że chcą upamiętnić w tym miejscu postać Zbigniewa Simoniuka – białostockiego opozycjonisty, działacza NSZZ "Solidarność"

- Złożyliśmy dziś w Urzędzie Miasta Białystok podpisy białostoczan pod obywatelskim projektem uchwały o nadanie jednej z ulic w naszym mieście imienia Władysława Bartoszewskiego. Teraz decyzja leży po stronie radnych. Mam nadzieję, że mieszkańcy Białegostoku nie zostaną zlekceważeni i rada przyjmie uchwałę, pod którą się podpisali – napisał w miniony wtorek (18 kwietnia) poseł na swoim facebookowym fanpage.

Zebrane przez Nowoczesną podpisy w sprawie ulicy Władysława Bartoszewskiego będą teraz musiał zostać zweryfikowane. Tak stanowi prawo, że aby pod obrady mogła wejść uchwała obywatelska, musi ją poprzeć co najmniej 1000 mieszkańców. Dlatego podpisy trzeba sprawdzić, a jeśli wszystko będzie w porządku, to w terminie trzech miesięcy powinien się taki projekt znaleźć w porządku obrad.

Z kolei do radnych PiS w sprawie zaproponowanego przez nich patrona alejki pomiędzy Skłodowskiej i Akademicką także zgłosili się mieszkańcy. A dokładniej członkowie Klubu Więzionych, Internowanych i Represjonowanych. Oni jednak nie zbierali podpisów. Radni PiS zwyczajnie przyjęli argumentację członków tej organizacji i złożyli projekt klubowy, który obecnie czeka tylko na opinię prezydenta Białegostoku.

My z tej okazji, ponieważ ostatnio wiele się mówi o patronach i zmianach nazw ulic lub placów, mamy pytanie do naszych czytelników: Czy woleliby w Białymstoku na ulicach, rondach i innych obiektach, patronów lokalnych czy jednak lepiej jest upamiętniać wybitne postaci ogólnopolskie lub międzynarodowe?

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: GSV)


Nowoczesna chce Bartoszewskiego komentarze opinie

  • BEZPARTYJNY - niezalogowany 2017-04-20 11:47:09

    "Nowoczesna kolejny raz nie raczyła powiadomić o swojej inicjatywie naszej redakcji" - Aga co ty za brednie wypisujesz dziewczyno? To jak ktoś coś robi to ma obowiązek was informować? Gdzie to jest zapisane w ustawie? Kolejne twoje zdanie: "Ci lepsi podpisali się pod obywatelskim projektem uchwały" - po co ty tak dzielisz ludzi? Możesz sobie co rano spojrzeć w twarz w lustrze po takich artykułach? Ja bym nie mógł gdybym robił takie nagonki jak za Bieruta.

  • Łukasz Jakonuk 2017-04-20 17:27:09

    Ty bezpartyjny to juz dawno nie masz ni twarzy ani rozumu wiec nie zobaczysz sie w lustrze i nie zrozumiesz istoty rzeczy.Recenzent za 2 zł he

  • BEZPARTYJNY - niezalogowany 2017-04-21 09:04:50

    Towarzyszu Jakonuk ja naprawdę rozumiem tę waszą ''istotę rzeczy'', można ją zawrzeć w jednym zdaniu: ''W miarę postępów w budowie socjalizmu walka klasowa zaostrza się'' – naprawdę gratuluje wam nauczyciela.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl