Mieszkańcy Białegostoku, a w szczególności okolic ulicy Kawaleryjskiej, mogą w czwartek usłyszeć głośne sygnały alarmowe. Komendant 25. Wojskowego Oddziału Gospodarczego zapowiedział uruchomienie syren na terenie tutejszego kompleksu jednostki.
Głośne komunikaty i sygnały będą emitowane w czwartek, 25 czerwca, w godzinach od 10:00 do 13:00. Wojsko uspokaja: działanie to ma związek wyłącznie z zaplanowanymi ćwiczeniami szkoleniowymi pod kryptonimem „Dzień Zagrożenia Skażeniem”. Służby apelują o zachowanie spokoju – sygnał nie wiąże się z żadnym realnym niebezpieczeństwem dla ludności cywilnej.
Treningi mają na celu sprawdzenie systemów łączności oraz procedur reagowania kryzysowego na terenie jednostki przy ul. Kawaleryjskiej 70.
Słyszysz syreny? Nie panikuj i przekaż tę informację sąsiadom! Udostępnij ten artykuł znajomym mieszkającym w pobliżu bazy wojskowej, aby nikt jutro nie dał się zaskoczyć głośnym dźwiękom.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze