Reklama

Uwaga mieszkańcy! W czwartek w Białymstoku zawyją syreny alarmowe

Mieszkańcy Białegostoku, a w szczególności okolic ulicy Kawaleryjskiej, mogą w czwartek usłyszeć głośne sygnały alarmowe. Komendant 25. Wojskowego Oddziału Gospodarczego zapowiedział uruchomienie syren na terenie tutejszego kompleksu jednostki.

To tylko ćwiczenia wojskowe

Głośne komunikaty i sygnały będą emitowane w czwartek, 25 czerwca, w godzinach od 10:00 do 13:00. Wojsko uspokaja: działanie to ma związek wyłącznie z zaplanowanymi ćwiczeniami szkoleniowymi pod kryptonimem „Dzień Zagrożenia Skażeniem”. Służby apelują o zachowanie spokoju – sygnał nie wiąże się z żadnym realnym niebezpieczeństwem dla ludności cywilnej.

Zachowaj spokój i podaj dalej

Treningi mają na celu sprawdzenie systemów łączności oraz procedur reagowania kryzysowego na terenie jednostki przy ul. Kawaleryjskiej 70.

Słyszysz syreny? Nie panikuj i przekaż tę informację sąsiadom! Udostępnij ten artykuł znajomym mieszkającym w pobliżu bazy wojskowej, aby nikt jutro nie dał się zaskoczyć głośnym dźwiękom.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/06/2026 19:17
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo ddb24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości