Reklama

W czwartek zawyją syreny przy Kawaleryjskiej. Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Mieszkańcy okolic ulicy Kawaleryjskiej w Białymstoku mogą w czwartek usłyszeć dźwięk syren alarmowych. Komenda 25. Wojskowego Oddziału Gospodarczego poinformowała, że na terenie kompleksu wojskowego zaplanowano specjalistyczne szkolenie.

Cykliczny trening wojska

Uruchomienie syren ma związek z realizacją ćwiczeń pod kryptonimem „Dzień Zagrożenia Skażeniem”. Takie działania odbywają się cyklicznie i mają na celu doskonalenie procedur bezpieczeństwa oraz reakcji personelu na potencjalne zagrożenia. Sygnał będzie emitowany w czwartek, 23 kwietnia, w godzinach od 10:00 do 13:00.

To tylko test – nie ma zagrożenia

Wojsko podkreśla, że dźwięk syren jest wyłącznie elementem zaplanowanych działań szkoleniowych. Nie wiąże się on z wystąpieniem żadnego rzeczywistego niebezpieczeństwa dla mieszkańców miasta. Służby apelują o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych dodatkowych działań po usłyszeniu sygnału.

Reklama

PS

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/04/2026 08:10
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo ddb24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości