10°C słabe opady deszczu

Tęgie Chłopy - koncert i potańcówka

Kiedy: 2017-02-05 , godzina: 16:13 | Gdzie: Białystok, WOAK Spodki

  • Fotka nr 0 z 1

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na kolejną tęgą potańcówkę! Zagrają nam znane i kochane juz przez białostocką publiczność Tęgie Chłopy! ♥

Kapela kontynuuje tradycje muzyki tanecznej Kielecczyzny w jej autentycznej i niestylizowanej formie. Repertuarem i instrumentarium nawiązuje do najlepszych wzorów – tradycyjnych kapel ogrywających dawniej wesela i wiejskie zabawy.
Tęgie Chłopy chcą grać do tańca tak, żeby „sufit się podnosił” – jak to się ponoć zdarzało na zabawach ogrywanych przez słynną kapelę braci Witkowskich. 

Oprócz hitów ze swojego debiutanckiego albumu "Dansing" (który otrzymał Wirtualne Gęśle w głosowaniu internautów na najlepsza płytę folkową 2015 oraz zajął drugie miejsce w Folkowym Fonogramie Roku 2015 na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja) Tęgie Chłopy zaprezentują też utwory ze swojej drugiej płyty, której premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2017 roku.

Bilety w cenie 20 złotych można będzie kupować w przedsprzedaży w obu siedzibach WOAK (Kilińskiego 8, św. Rocha 14) od poniedziałku, 23 stycznia. W dniu koncertu wejściówki będą droższe o 5 złotych.

 

link do wydarzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/events/615094505351849/


Tęgie Chłopy - koncert i potańcówka komentarze opinie

  • gość 2017-04-10 12:39:14

    Zajmowałem się swojego czasu weselami regionalnymi na http://akcjawesele.pl/ bardzo ciekawe zagadnienie. Odeszło bezpowrotnie tyle ciekawych rzeczy:/

Dodajesz jako: Zaloguj się