Reklama

Żółto-czerwona Narewka zaprasza! Wielki piknik i mecz Jagiellonii z reprezentacją regionu

Narewka w powiecie hajnowskim stanie się w tę sobotę (27.06) prawdziwą stolicą podlaskiego futbolu. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia – „Pikniku z Jagą”, którego kulminacyjnym punktem będzie towarzyski mecz Jagiellonii Białystok z reprezentacją województwa podlaskiego.

Ekstraklasa kontra podlaskie talenty

Głównym punktem sportowej soboty będzie zaplanowane na godzinę 17.00 starcie Jagiellonii z kadrą regionu. Trenerzy Artur Woroniecki i Michał Hryszko powołali 18 wyróżniających się zawodników m.in. z Wigier Suwałki, Olimpii Zambrów, KS Wasilków, Tura Bielsk Podlaski, Warmii Grajewo czy lokalnego KS Narewka. Dla graczy z III i IV ligi to życiowa szansa na pokazanie się na tle mistrzów kraju.

Dla Jagiellonii to nie tylko piknik ale i sprawdzian. Trener Adrian Siemieniec traktuje ten mecz jako pełnoprawną jednostkę treningową kończącą pierwszy tydzień przygotowań przed wyjazdem na obóz do Austrii. Szansę dostaną przede wszystkim młodzi zawodnicy walczący o miejsce w kadrze.

Reklama

Klub ma odpowiedzialność wobec lokalnej społeczności w całym województwie. To dobra okazja, żeby potraktować to jako element przygotowań, a przy okazji wyjść do ludzi – podkreśla trener Siemieniec.

Spływy, rowery i jagiellońskie warkocze

Impreza wystartuje już o godzinie 13.00 i zaoferuje całą masę atrakcji dla całych rodzin. W planach jest jagielloński spływ kajakowy na trasie Narewka-Narew oraz rajd rowerowy do pomnika Danuty Siedzikówny „Inki” w Gruszkach. Fani mocnych wrażeń będą mogli sprawdzić się w turnieju siłowania na rękę, a miłośnicy sztuki odwiedzą Galerię im. Tamary Sołoniewicz, gdzie zaplanowano wystawę jagiellońskich zdjęć Kamila Świrydowicza.

Reklama

Na najmłodszych czekają piłkarskie dmuchańce, malowanie twarzy oraz punkt zaplatania żółto-czerwonych warkoczy. Nie zabraknie też akcentów regionalnych, jak plecenie wianków w klimacie Nocy Kupały oraz rzeźbienie klubowego herbu w dębowej kłodzie. O głodnych kibiców zadbają Koła Gospodyń Wiejskich oraz strefa gastronomiczna z „kiełbasą kibica”.

Spotkanie z mistrzami i wspólne ognisko

Po zakończeniu meczu piłkarze Jagiellonii przemaszerują do amfiteatru. To idealny moment na zdobycie autografów, zrobienie pamiątkowych zdjęć i bezpośrednią rozmowę z zawodnikami. Organizatorzy zaplanowali także konkurs z nagrodami na najliczniejszą rodzinę ubraną w klubowe barwy, a całe wydarzenie, wspierane przez Województwo Podlaskie, zwieńczy wspólne integracyjne ognisko. Impreza potrwa do godziny 21:00.

Reklama

Wybierasz się do Narewki na spotkanie z mistrzami Polski? Zrób zdjęcie w żółto-czerwonych barwach i pochwal się nim w komentarzach pod naszym postem na ddb24.pl! Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną galerię zdjęć z dzisiejszego Pikniku z Jagą!

PS

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo ddb24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości