Fair Play Crew w premierowym spektaklu „Kiedyś to było”

Kultura, premierowym spektaklu „Kiedyś było” - zdjęcie, fotografia
KWI 26
OiFP, Białystok, ul. Odeska 1 godz: 18:00

Trzej nieco starsi panowie przenoszą się do świata swoich wspomnień, by przeżywać na nowo zwykłe i niezwykłe przygody czasów młodości. Wojciech Blaszko, Cezary Krukowski i Marcin Rogalski z Fair Play Crew opowiadają te historie bez wypowiedzenia jednego słowa, za to z wrodzonym poczuciem humoru i przy wykorzystaniu ćwiczonych od wielu lat umiejętności tanecznych. Premiera nowego spektaklu grupy już w piątek 26 kwietnia na deskach Filharmonii i Opery Podlaskiej.

Tworzy go kilkanaście etiud, w których trzej wykonawcy wcielają się w przeróżne role: bokserów, wędkarzy, piosenkarzy odgrywając je tańcem, ruchem, pantomimą. Zgodnie z tym kim kiedyś chcieli być grani przez nich bohaterowie.

Spektakl jest o tym, że spotkają się dziadkowie, w których się wcielamy i wspominają stare dobre czasy, jak kiedyś to było – mówił o koncepcji spektaklu podczas środowej (24 kwietnia) próby medialnej Wojciech Blaszko.

Skąd taki pomysł?

Chcemy naszych dziadków pokazać w świetle pozytywnym, jako ludzi młodych duchem, którzy przeżywali swoje przygody, często niesamowite. Warto z nimi o tym rozmawiać – wyjaśnia Blaszko.

Robiąc przez wiele lat tło dla innych artystów, postanowiliśmy sobie, że chcemy stworzyć produkt, dzięki któremu zaprezentujemy ludziom, to, co my mamy w głowach – dodał Cezary Krukowski. – Skąd biorą się nasze pomysły? Z głowy, z kreskówek, z życia codziennego… Tyle, że pokazane w nieco bardziej krzywym zwierciadle.

Fair Play Crew przygotowany spektakl kierują do odbiorcy w każdym wieku, najchętniej widząc na nim całe rodziny: od najmłodszych pociech po seniorów. Obiecują też, że przedstawienie pomyślane jest w taki sposób, by jak najbardziej zaangażować widza.

Grupa ma plany, żeby spektakl „Kiedyś to było” zaprezentować szerszej publiczności w kraju i zagranicą. Poprzedni – „Seriously Funny” – mieli okazję pokazywać podczas tournée po Chinach, wielce prawdopodobne, że swoje najnowsze dzieło również zawiozą do tego egzotycznego zakątka świata, ale także do Francji, a być może również do Kanady i Japonii.

Nie ogranicza nas bariera językowa, czego mogą nam pozazdrościć koledzy z branży aktorskiej, czy kabaretowej – wyjaśnił Blaszkowski i dodał: – A mi się marzy, żeby z  tym spektaklem pokazać się w Montrealu, na festiwalu komediowym. Tam nas jeszcze nie było!

Fair Play Crew, wywodząca się z Białegostoku grupa taneczna i prowadzona przez nich szkoła tańca Fair Play Dance Studio kilka lat temu rozsławiły nasze miasto jako stolicę tańca. Fair Play Crew to także producenci spektakli teatralnych i musicali; ich najbardziej znane produkcje to „Metropolish” czy „Morosophus” (wyróżniony nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. ASM)

Fair Play Crew w premierowym spektaklu „Kiedyś to było” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama