21°C bezchmurnie

W hawajskim stylu - czyli dni otwarte w salonie Hyundaia. Oto KONA [WIDEO, ZDJĘCIA]

Kiedy: 2018-03-10 , godzina: 09:00 | Gdzie: Salon Hyundai Nord Auto, Białystok, aleja Jana Pawła II 85

Tym modelem interesuje się coraz więcej białostoczan planujących zakup nowego samochodu. Nic dziwnego, bo atrakcyjny design tego kompaktowego SUV-a idzie w parze z przestronnym wnętrzem, bogatym wyposażeniem i wysokim poziomem komfortu podróżowania. A do tego kierowca naprawdę może czerpać frajdę z jazdy, bo i turbodoładowane jednostki napędowe nie są ospałe.

Dni otwarte w autoryzowanym salonie dealerskim Hyundaia, prowadzonym przez firmę Nord Auto, trwają od poniedziałku, a zakończą się w sobotę, 10 marca. Bohaterem jest nowy model marki, który w sprzedaży oferowany jest od końca ubiegłego roku. To KONA, auto zaliczane do segmentu B-SUV.

Białostoczanie, którzy odwiedzą punkt dealerski, będą mogli sprawdzić, jak prowadzi się to auto podczas jazdy testowej, a doradcy ds. sprzedaży odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące samego samochodu, jak i możliwości finansowania zakupu. Na gości czeka też poczęstunek oraz pyszna lemoniada.

Bo dni otwarte zorganizowano w hawajskim stylu. Prezentowany model kontynuuje tradycję geograficznego nazewnictwa modeli SUV Hyundaia i jest odzwierciedleniem dynamicznego i energetycznego charakteru regionu Kona na Hawajach, kojarzonego z aktywnym podróżowaniem i spędzaniem czasu. Hawaje to zresztą popularne miejsce wśród ludzi szukających sposobów na aktywne spędzenie czasu, uprawiających surfing, nurkowanie czy inne sporty ekstremalne. Jak podkreślają przedstawiciele marki Hyundai - energetyczny i unikalny charakter wyspy znajduje swój wyraz w innowacyjnym, a jednocześnie praktycznym i funkcjonalnym projekcie samochodu.

W modelu KONA mocno skoncentrowano się na właściwościach jezdnych i dynamice auta. Samochód wyróżnia wiodąca w klasie przestronność wnętrza oraz nowoczesne elementy stylistyczne, wyznaczające kierunek rozwoju kolejnych generacji modeli SUV Hyundaia. Przód samochodu jest wyrazisty, co dodatkowo podkreśla kaskadowy grill - charakterystyczny element stylistyczny w modelach marki Hyundai. W aucie zastosowano nowe, podwójne reflektory przednie, a światła LED do jazdy dziennej umieszczono na górze reflektorów.

Progresywną stylistykę modelu KONA uzupełnia zastosowanie najnowszych technologii. W modelu dostępny jest np. wyświetlacz typu HUD (head-up display) oferowany zazwyczaj w modelach z wyższych segmentów.

Dzięki temu rozwiązaniu zwiększa się bezpieczeństwo kierowcy podczas jazdy, ponieważ kluczowe informacje wyświetlane są na linii jego wzroku - obraz jest bardzo dobrze czytelny nawet w świetle dziennym.

Dni Otwarte w salonie Nord Auto odwiedził bokser Kamil Szeremeta, białostoczanin z pasem mistrza Europy.

Nabywcy nowego Hyundaia KONA mają do wyboru dwa turbodoładowane silniki benzynowe. Standardowo montowana 1,0-litrowa jednostka T-GDI o mocy 120 KM współpracuje z 6-stopniową manualną skrzynią biegów. Drugi silnik o znacznie wyższej mocy to jednostka 1.6 T-GDi 177 KM, współpracująca z 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów (7DCT), przenoszącą napęd na cztery koła. Latem 2018 roku Hyundai planuje wprowadzenie na rynek ekonomicznych silników Diesla nowej generacji o pojemności 1,6 l, które w modelu KONA będą dostępne z 6-stopniową manualną skrzynią biegów lub z charakteryzującą się świetną dynamiką 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową, oferowaną również w połączeniu z napędem na cztery koła (opcja).

(Piotr Walczak / Foto: P. Walczak i Nord Auto)

Więcej o opisywanym modelu Hyundaia można dowiedzieć się klikając w poniższy baner (REKLAMA)


Miejsce zdarzenia mapa Białystok


W hawajskim stylu - czyli dni otwarte w salonie Hyundaia. Oto KONA [WIDEO, ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się