-2°C całkowite zachmurzenie

Manipulacja i kłamstwo sposobem na życie. Czy tak działa OMZRiK oraz LPM? Cz. II

Wiadomości, Manipulacja kłamstwo sposobem życie działa OMZRiK - zdjęcie, fotografia

Od razu informujemy, że część druga o działalności osób, które wyspecjalizowały się w wyciąganiu od ludzi pieniędzy nie jest na pewno częścią ostatnią. Będą kolejne, bo sposób działania i żerowania na ludzkich emocjach jest o wiele większy niżeli kary, jakie tak zwani działacze społeczni już muszą ponieść i z pewnością jeszcze poniosą. Przedstawiamy jak działa fundacja – Ludzie Przeciw Myśliwym.

Wczoraj podawaliśmy informacje, z których nie ucieszy się ani Rafał Gaweł walczący o to, żeby nie pójść do więzienia, ani jego prawa ręka – Konrad Dulkowski. Obydwaj zajmują się działalnością, która bardziej ma związek z graniem na ludzkich emocjach i dzięki temu pozyskiwaniem pieniędzy od tych, którzy ulegli szerzonej przez nich propagandzie, niżeli na realnej pomocy. Opisaliśmy pokrótce działalność Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który głównie zajmuje się piętnowaniem określonych postaw, bo na pewno nie pomocą poszkodowanym. Dziś szerzej przedstawiamy działalność drugiej, działającej podobnie i założonej niedawno fundacji – Ludzie Przeciw Myśliwym.

Ten profil na Facebooku jest chyba najbardziej znany Polskiemu Związkowi Łowieckiemu, który niejednokrotnie prostował rewelacje zamieszczane na fanpage Ludzie Przeciw Myśliwym. Znany jest on także hodowcom zwierząt oraz leśnikom. Znany jest również policji, prokuraturze, sądom i … komornikom, którzy zajmują konta, na jakie wpływają pieniądze ze zbiórek. Konta zresztą się zmieniają. Najpierw należały do Stowarzyszenia Teatralnego Dom na Młynowej Teatr Trzyrzecze z siedzibą w Warszawie. Natomiast od 6 kwietnia 2017 roku działa Fundacja LPM – Ruch na Rzecz Obrony Praw Zwierząt i Ludzi zarejestrowana dokładnie pod tym samym adresem co Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych z tym samym fundatorem w osobie Rafała Gawła oraz prezesem Konradem Dulkowskim. Ta fundacja jest nowym bytem z innym zupełnie kontem, które najprawdopodobniej jeszcze nie zostało zajęte.

Z w/w rachunków prowadzone są liczne postępowania egzekucyjnego zarówno przez sądowe, jak i administracyjne organy egzekucyjne. Łączną egzekucję z rachunku prowadzonego przez Alior Bank SA przejął Dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Białymstoku. Z rachunku prowadzonego przez Bank Ochrony środowiska SA łączną egzekucję przejął Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego Warszawa Śródmieście. Natomiast egzekucję z rachunku prowadzonego przez Bank Kasa Opieki SA łączną egzekucję prowadzi Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza” – czytamy w piśmie komornika, jakie zamieścił Polski Związek Łowiecki na swoim facebookowym fanpage.

Krótko po tym kiedy komornik poinformował Polski Związek Łowiecki, iż nie jest w stanie zająć żadnego konta, bo wszystkie już są zajęte, Sąd Apelacyjny w Warszawie postanowił, aby z zajmowaniem kont wstrzymać się do zakończenia całego postępowania. Tylko czy wówczas będzie co zajmować? To raczej wątpliwe. Jeszcze bardziej wątpliwe jest to, że skoro konta na różnych rachunkach bankowych są pozajmowane, z czego jest opłacana szeroko opisywana na fanpage Ludzie Przeciw Myśliwym pomoc zwierzętom, ściganie tak zwanych bandytów, sadystów, morderców, o których bliżej nic nie wiadomo oraz jak piszą na swoim fanpage osoby go prowadzące – walka z myśliwską mafią?

Naszą misją jest zmienić odbiór społeczny działalności myśliwych. Uważamy że jest to środowisko zdeprawowane i korzystające z niezasłużonych przywilejów. Ilość przypadków łamania prawa przez członków PZŁ, wynikających bezpośrednio z działalności w tej organizacji jest porażająca. Zbieramy te informacje , katalogujemy gdy nadejdzie czas złożymy wniosek do prokuratury w którym wykażemy że działalność PZŁ może mieć znamiona grupy przestępczej. Dzisiaj mamy udokumentowane ponad 200 przestępstw dokonanych przez członków PZŁ na które PZŁ mimo wiedzy o nich nie zareagowało . Tylko tak dalej panowie” – to wpis z jednego konta na Facebooku – Ludzie Przeciw Myśliwym.

Dodajmy, fanpage o podobnej nazwie znajdziemy dwa na Facebooku. Zamieszczone są tam podobne informacje oraz posty. Jeden to właśnie Ludzie Przeciw Myśliwym, drugi – Leśny Patrol Ludzie Przeciw Myśliwym. Obydwa grają na ludzkich emocjach, czyli identycznie jak to się dzieje z OMZRiK. Bo o efektach działań oraz licznych tropów prowadzących do skazania przestępców, jakoś nie ma komu poinformować.

Nasze działania są realne. Stawiamy przed sądami przestępców znęcających się nad zwierzętami. Jesteśmy legalnie działającym stowarzyszeniem, publikujemy raporty finansowe, by zachować niezależność naszą działalność związaną z obroną praw zwierząt finansujemy wyłącznie z waszych wpłat oraz tego co sami wypracujemy jako stowarzyszenie. Nikt nie może nam niczego zakazać lub nakazać, jesteśmy autonomiczni i konsekwentni w działaniach” – to także informacja z facebookowego konta Leśny Patrol Ludzie Przeciw Myśliwym.

Szukaliśmy stawiania przed sądem przestępców, ale ich nie znaleźliśmy. Jeszcze bardziej interesowały nas raporty finansowe. Na fanpage ich nie ma. Więc zajrzeliśmy na stronę internetową. Zresztą poszukajcie sami, bo długo to nie zajmie – strona tutaj. Co ciekawe, praktycznie wszystkie organizacje zajmujące się działalnością publiczną, publikują własne informacje, chwalą się tym co robią, publikują zdjęcia ze wspólnych spotkań, pokazują, komu i jak udzielono wsparcia, a także z kim współpracują. Konia z rzędem tym osobom, które wskażą podobne informacje na stronie https://www.fundacjalpm.pl/ albo tej: http://www.trzyrzecze.pl/#/!donacja/c1fbi lub chociaż na https://www.omzrik.pl/. Nic, zero, ani słówka i żadnych raportów. Nigdzie nie znajdziemy również statutu fundacji LPM – Ruch na Rzecz Obrony Praw Zwierząt i Ludzi.

Pytaliśmy różnych ludzi zajmujących się pomocą zwierzętom z naszego regionu o tę fundację oraz jej tak zwaną pomoc. Niestety, nikt nie przekazał nam niczego dobrego na temat fundacji pana Gawła i Dulkowskiego. Wszędzie słyszeliśmy wyłącznie o manipulacjach, które mają służyć do pozyskiwania darowizn od nieświadomych prawdziwej działalności. Bo tej realnej działalności w terenie nikt z pytanych przez nas na Podlasiu osób nie kojarzy. Jedną z takich manipulacji prostował zresztą kilka dni temu Polski Związek Łowiecki:

SZCZYT MANIPULACJI LPM

▶ Łania, za którą na myśliwych wylano wiadro pomyj, faktycznie zginęła w kolizji drogowej w 2015 w Hiszpanii

LPM opublikował kolejny post, który miał wzbudzić emocje. Na pierwszy rzut oka widać, że gatunek zwierzęcia znajdujący się na zdjęciu nie występuje w Polsce, a opis jest zmanipulowany. Nie trudno było odnaleźć oryginalne zdjęcie, które w 2015 obiegło media społecznościowe w HISZPANII. Łania nie zginęła z rąk myśliwych, ale straciła życie w wyniku kolizji drogowej. Posty umieszczane przez LPM znane są z manipulacji i mają na celu wzbudzenie emocji, jednak w tym przypadku to już żenujące kłamstwo.

#stopmanipulacjomLPM” – czytamy na fanpage organizacji.

Nieco wcześniej przed tym wpisem profil Ludzie Przeciw Myśliwym opublikował zdjęcie martwej sarny z młodym oraz opatrzył przejmującym wpisem: „MYŚLISTWO TO NIE TRADYCJA ! MYŚLISTWO TO BEZMYŚLNE MORDOWANIE ZWIERZĄT DLA ZABAWY !

Czy uważacie że człowiek który patrzy z uśmiechem na dziecko próbujące wtulić się w martwe ciało swojej mamy, którą przed chwilą własnoręcznie zastrzelił jest normalny?

Komentarzy masa, internauci wskazywali wielokrotnie na manipulację, ale profil Ludzie Przeciw Myśliwym nie sprostował informacji, ani nie zamieścił żadnych przeprosin za wprowadzenie w błąd. Za to kolejny raz, jak przy każdym wpisie, prosi ludzi o wpłaty na konto i zapewnia o publikowaniu raportów finansowych. Dodamy jeszcze, że praktycznie większość myśliwych, która próbowała prostować zamieszczane informacje na tym szkalującym ich profilu jest zablokowana. Aktywnych jest bardzo wiele fałszywych kont, które najczęściej podzielają zdanie prowadzących fanpage Ludzie Przeciw Myśliwym. Komentarze niepochlebne albo są kasowane a użytkownicy blokowani, albo zasypywani są natychmiast wpisami fałszywych kont, które mają uwiarygadniać jakieś działania prowadzone przez nikomu prawie nieznanych wolontariuszy LPM.

To nie koniec informacji o działalności dwóch dziwnych fundacji, które przy dokładniejszej analizie, wydają się służyć wyłącznie do pozyskiwania wpłat od różnych osób. Wpłaty z pewnością się przydadzą, ale bardziej na kolejne procesy i prawników. Nasza redakcja również złoży stosowne zawiadomienie przeciwko osobom prowadzącym obydwie fundacje. Szczegóły podamy jeszcze w tym miesiącu.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: zrzut ekranu z portalu  Facebook)


Manipulacja i kłamstwo sposobem na życie. Czy tak działa OMZRiK oraz LPM? Cz. II komentarze opinie

 • ljl - niezalogowany 2018-01-12 14:48:44

  Na tej samej zasadzie działa Tadeusz Rydzyk ale jemu się jednak do tyłka nikt nie dobiera... Debila przed nim samym nikt nie obroni, jak ludzie chcą płacić kasę na darmo to niech płacą

 • Gość - niezalogowany 2018-01-13 02:49:17

  Nie do konca jestescie tacy święci za jakich chcecie uchodzić. Jest kilka przypadkow z ostatnich lat za ktore nie zostaliscir rozliczeni:skorowanie zywego jeszcze jelenia, polowanie Szyszki na bazanty hodowlane, polowaniea bez wpisu do książki polowań, postrzelenie dziewczynki na terenie stadniny. Problemem PZŁ jest to ze nie potraficie sami wyciągnąć konsekfencji wzgleden nieuczciwych mysliwych. A na koniec mowiac kolokwialnie daliście dupy przy pomorze afrykanskim swin.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-13 08:18:28

  A propo twoich zarzutów. Właśnie o tym jest ten artykuł. Za bardzo wierzysz mediom. A odpowiadając na zarzuty to tak. Po pierwsze nie obiegla(skóruje) się zwierzyny przed wypatroszeniem. Po drugie dlaczego my mamy odpowiadać za działania Szyszko? Po trzecie jeżeli myśliwy nie wpisał się do książki to nie mam zamiaru go bronić jest to ewidentnie jego wina i powinien ponieść za to konsekwencje(nie mierze wszystkich jedna miarka bo w każdej społeczności trafiają się czarne owce). Po czwarte zrykoszetowany bądź odbity srót od dachu spadający na toczek to nie jest postrzał.

 • mysliwy - niezalogowany 2018-01-13 10:09:00

  do Gosc czlowieku... włącz synapsy ... jaki wpis do ksiazki jak to bylo polowanie zbiorowe. I tacy jak Ty piszac glupoty wprowadzaja dezinformacje

 • Gość - niezalogowany 2018-01-13 23:32:20

  I co z tego ze to był rykoszet, tak ciężko było dojść do wniosku ze może jednak polowanie jest za blisko. Po drugie z kim polował wtedy Szyszko a z łowczym krajowym Blochem. Chyba powinien pan łowczy znać Prawo Łowieckie? Co do tego nieszczesnego jelenia to był jeszcze żywy gdy mysliwi wzieli sie do skòrowania. Panowie wychowalem sie na wsi i żaden ze znanych mi gospodarzy nie zaczoł patroszczyć swini przed upewnieniem sie czy jest martwa. I po jaka cholere to jeszcze nagrywać i chwalic sie w sieci? A co do tego wpisu do książki to nie wiem o którym polowaniu mowa. Jst to nagmina patologia.

 • Gość 2 - niezalogowany 2018-01-16 11:53:59

  Nagminna patologia to jest to, że nie wiecie o czym jest mowa!

 • lonely wolf - niezalogowany 2018-01-18 15:59:55

  komentarze trochę marne , ale dzięki serdeczne dla ludzi odsłaniających choćby część manipulacji -fundacji /tak się jakoś zrymowało/, mam z częścią z nich do czynienia zawodowo i nierzadko szlag mnie trafia na ich : arogancję, bezczelność, nieuctwo, bezkarność a z drugiej strony -doskonały dostęp do mediów i prymitywną choć skuteczną socjotechnikę. znam też fundacje przyzwoite , kompetentne i profesjonalne - np. Animal Welfare Foundation- Frankfurt, TSB -Zurich . pozdrowienia

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl