Wiadomości, Organizacja ekologiczna wprowadzała błąd Znów chodzi Puszczę Białowieską - zdjęcie, fotografia

Lasy Państwowe były bombardowane mailami i pytaniami w sprawie przyszłości Puszczy Białowieskiej. Powodem okazała się reklama organizacji ekoaktywistycznej, która sugerowała internautom, że Puszcza Białowieska straci status światowego dziedzictwa. Informacja zawarta w reklamie była nieprawdziwa, więc musiała zostać zmieniona.

To nie pierwszy przypadek, kiedy organizacje tak zwane ekologiczne czy też ekoaktywistyczne starają się zwrócić uwagę na swoją działalność. Wiąże się to zazwyczaj z pozyskiwaniem pieniędzy. Ale ta działalność jest niestety często bardzo wybiórcza, albo wręcz nieodpowiadająca rzeczywistości. Dość wspomnieć tu poważne zagrożenie ekologiczne w Warszawie, które powstało w wyniku awarii w oczyszczalni ścieków. Największe organizacje nie interesowały się specjalnie tym tematem. Dopiero po dłuższym czasie niektóre wydały tylko zdawkowe oświadczenia. Co wzbudziło u części osób niesmak i mnóstwo krytyki.

Podobnie rzecz się ma w naszym regionie, w Puszczy Białowieskiej, która z powodu aktywności tak zwanych ekologów umiera. Kornik drukarz atakuje coraz więcej drzew, ponieważ ekoaktywiści blokowali i nadal blokują wycinkę, która powstrzymałaby populację kornika i tym samym degradację drzew spowodowaną działalnością chrząszcza. Do tego ostatnio pojawiła się reklama w internecie, która sugerowała odbiorcom, że Puszcza Białowieska jest zagrożona jeszcze czymś innym. Miała stracić status światowego dziedzictwa. Poniżej zaś zamieszczono prośbę o finansowe wspieranie organizacji – w tym przypadku WWF – właśnie na ratowanie Puszczy Białowieskiej.

Szanowni Państwo, w odpowiedzi na liczne pytania i uwagi kierowane przez Państwa w sprawie reklamy prezentowanej w wynikach wyszukiwania Google informujemy, że Puszcza Białowieska nie została wpisana na listę światowego dziedzictwa w zagrożeniu. Informacje zaprezentowane w reklamie emitowanej w wynikach wyszukiwania Google są nieprawdziwe. Za emisję powyższej reklamy odpowiedzialna jest Fundacja WWF Polska. Treści zastosowane w reklamie w formie oznajmiającej nie mają nic wspólnego ze stanem faktycznym i wprowadzają opinię publiczną w błąd” – przekazały Lasy Państwowe jeszcze w ubiegłym tygodniu na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Leśnicy przekazali również, że skierowali już stosowne pismo do organizacji WWF, aby treść reklamy została zmieniona. Wszystko dlatego, że o utratę rzekomego statusu światowego dziedzictwa pytało bardzo dużo ludzi. Z tego względu Lasy Państwowe musiały nawet zamieścić linki prowadzące do konkretnych dokumentów, które potwierdzały wersję instytucji, a nie organizacji ekoaktywistycznej.

Reklama została usunięta i obecnie użytkownikom internetu wyświetla się zupełnie inna informacja, jaka również zachęca do finansowego wspierania organizacji WWF, która rzekomo z datków pochodzących z odpisów 1 proc., chce chronić Puszczę Białowieską. Nie do końca wiadomo jednak jak ma chronić, ponieważ w tej chwili tak Puszcza, jak i okoliczne lasy, coraz bardziej przypominają cmentarzysko, którego by nie było, gdyby w porę leśnicy powstrzymali populację i rozmnażanie kornika drukarza.

I tylko jedno jest tu absolutnie pewne – cmentarzyska nie byłoby szans oglądać, gdyby nie działalność tak zwanych organizacji ekologicznych, które teraz nie bardzo mają pomysł, co robić dalej, ale za to chętnie przyjmą każde datki na swoją działalność. Gdyby wycięto niespełna 30 drzew kilka lat temu, to dziś nie byłoby ponad miliona całkowicie martwych na setkach hektarów w samej Puszczy, tak jak i w okolicznych lasach, także tych prywatnych.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: lasy.gov.pl)

Organizacja ekologiczna wprowadzała w błąd. Znów chodzi o Puszczę Białowieską komentarze opinie

  • Wojtek - niezalogowany 2019-10-25 13:19:39

    Oj, pani Agnieszko... Brak u Pani podstawowej wiedzy!

  • gość 2019-10-26 06:53:07

    "Gdyby wycięto niespełna 30 drzew kilka lat temu, to dziś nie byłoby ponad miliona całkowicie martwych na setkach hektarów w samej Puszczy, tak jak i w okolicznych lasach, także tych prywatnych." Niesamowite dobrze byłoby podać źródło tych rewelacji.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama