Nieruchomości, Projektowanie wnętrz - zdjęcie, fotografia
Nieruchomości 02/06/2019 14:56

Regionalny portal nieruchomości - portal który łączy:  mieszkania.podlasie.pl

Kiedy nawiązać współpracę z projektantem?

Planujemy zbudować nasz wymarzony dom. Przeglądamy projekty, kupujemy pisma branżowe, szukamy sposobu na zagospodarowanie przestrzeni tak, by była ona w jak największym stopniu dopasowana do naszych potrzeb.
Bardzo rzadko udaje się znaleźć projekt, który odpowiada nam w 100%. Decydujemy się więc albo na zakupienie gotowego projektu i szukamy fachowca, który go nam przerobi, albo fachowca, który zrobi nam projekt domu od początku – całkowicie szyty na naszą miarę. I już na tym etapie powinniśmy nawiązać współpracę z projektantem wnętrz.


projekt

Dlaczego projektant wnętrz?

Pomieszczenia użytkowe powinny spełniać przede wszystkim normy funkcjonalności. Często wydaje nam się, że np. wiatrołap, który ma 10 m2 jest duży, ale czy na pewno funkcjonalny? Nie, jeśli ma długość 5m, a szerokość tylko 2m. Ponadto projekt sporządzony na papierze może znacząco odbiegać od wyobrażeń jakie mamy co do domowej przestrzeni.
Konsultacja poszczególnych pomieszczeń domu u projektanta wnętrz, jeszcze na etapie jego rysowania pozwoli na zaplanowanie przestrzeni w taki sposób, żebyśmy nie budowali domu w myśl zasady „pierwszy dom budujemy dla wroga”. Projektanci wnętrz to nie tylko fachowcy od wystroju, to również specjaliści od zagospodarowania przestrzeni.


Projektant wnętrz – same zalety

Dobry projektant zwróci nam uwagę na takie aspekty jak właściwe rozmieszczenie okien, ustali prawidłowe ciągi komunikacyjne lub zagospodaruje miejsce na duży prysznic i wannę w łazience, zapewniając spełnienie warunku przytulności oraz funkcjonalności wnętrz.
Projektant zauważy, czy w planowanej przez nas jadalni będzie wystarczająca ilość miejsca na stół, określi również, czy po odsunięciu od niego krzeseł, będzie można swobodnie się poruszać. Podpowie nam, gdzie i w jaki sposób przesunąć ściankę w wiatrołapie, żebyśmy swobodnie mogli tam wygospodarować miejsce na dużą szafę potrzebną na schowanie okryć wierzchnich i butów.
Projektant zwróci nam uwagę na rozmieszczenie punktów świetlnych i miejsc do ich włączania i wyłączania, żebyśmy nie musieli błądzić w ciemnościach w poszukiwaniu włącznika. Pomoże nam również w umieszczeniu mebli, a co za tym idzie punktów wyjścia przewodów elektrycznych, bo przecież przy łóżku w sypialni potrzebujemy szafki z kontaktem, do którego podłączymy lampkę nocną, czy telefon do naładowania, a może budzik z radiem.
Wynajęty przez nas fachowiec zwróci również uwagę na rozmieszczenie przyłączy wodnych w kuchni, żeby była ona funkcjonalna i ergonomiczna. I jedna z najważniejszych rzeczy w domu – światło. Projektanci wnętrz podpowiedzą nam w jaki sposób rozmieścić punkty świetlne, żeby potem wykorzystać je do wyeksponowania poszczególnych elementów wystroju.


szkic

Reasumując, projektowanie wnętrz na etapie projektu domu to dobry pomysł. Biorąc pod uwagę fakt, że dom powinien spełniać nasze wymagania co do przestrzeni i funkcjonalności, współpraca z projektantem wnętrz jest wręcz niezbędna. Dzięki nawiązaniu współpracy z fachowcem, już podczas użytkowania domu będziemy mile spędzać czas w „naszej” przestrzeni.


z poważaniem

regionalny portal nieruchomości - portal który łączy:  mieszkania.podlasie.pl


Zdjęcia użyte w tekście mają charakter poglądowy. Źródło: pixabay.

 

Projektowanie wnętrz komentarze opinie

  • Elżbieta Muciek-Barbara 2019-07-03 18:11:28

    No obecnie to projektantów wnętrz jest cała masa, i dlatego nie jest łatwy wybór. pewnie wiele osób ma z tym problem. Ale warto czytać właśnie takie wpisy gdzie można dowiedzieć się sporo ciekawych informacji.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama