Wiadomości, władze województwa podlaskiego wybrane Zarząd tworzą politycy - zdjęcie, fotografia

Tym razem nie było zrywania obrad Sejmiku Województwa Podlaskiego. Radni zgodnie przyjęli porządek obrad, w którym był między innymi punkt dotyczący wyboru składu Zarządu Województwa Podlaskiego. Marszałek elekt zgłosił cztery osoby, spośród grona radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Zgodnie z wnioskiem grupy 16 radnych województwa podlaskiego, Karol Pilecki – Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego – zwołał sesję Sejmiku Województwa Podlaskiego na czwartek, 29 listopada 2018 r. Wówczas sesja została przerwana. Jednak sesja została wznowiona we wtorek, 11 grudnia 2018 r. Przewodniczący Karol Pilecki nie został odwołany i pozostał na stanowisku. Radni natomiast wybrali Zarząd Województwa Podlaskiego.

Skład zarządu zaproponował Marszałek elekt, bo takie prawo mu przysługuje. Ten przedstawiony przez niego skład różnił się jednak nieco od wskazań, które naznaczył Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Został jednak zaakceptowany zarówno wśród władz PiS, ale także wśród radnych Sejmiku Województwa Podlaskiego. W tajnym głosowaniu zaproponowane zostały następujące osoby, które uzyskały odpowiednio liczbę głosów:

- Marek Olbryś – 17 głosów radnych, 13 – przeciw

- Stanisław Derehajło – 18 głosów radnych, 12 – przeciw

- Wiesława Burnos – 18 głosów radnych, 12 – przeciw

- Marek Malinowski – 16 głosów radnych, 14 – przeciw.

Marszałek Artur Kosicki, po ukonstytuowaniu się zarządu, złożył ślubowanie. Tak również nakazuje prawo w tym przypadku.

- Chciałbym podziękować wszystkim radnym, zarówno z klubu Prawa i Sprawiedliwości Zjednoczonej Prawicy za to, że wybrali te osoby do zarządu. Ale też i chciałbym też podziękować, tak jak już wcześniej dziękowałem, radnym opozycji za ten kredyt zaufania, bo wiem jak wygląda matematyka. W związku z powyższym też spróbujemy, żeby sprostać i państwa wymaganiom, chociaż łatwo nie będzie, co już pokazuje obecna sytuacja. Jeszcze raz dziękuję i deklaruję pełną współpracę ponad podziałami dla dobra województwa podlaskiego – powiedział zaraz po zaprzysiężeniu Marszałek Artur Kosicki.

- W imieniu ustępującego zarządu gratuluję panu marszałkowi, nowemu zarządowi wyboru. To jest duży mandat zaufania. Życzę sukcesów w pracy na rzecz mieszkańców województwa podlaskiego – zwrócił się do wszystkich i w szczególności do nowych władz samorządu województwa podlaskiego ustępujący Marszałek, Jerzy Leszczyński.

Radni dziś jeszcze wybierają wiceprzewodniczących Sejmiku Województwa Podlaskiego, a także dokonają korekt w budżecie na bieżący rok. Więcej informacji o tym, co działo się na wtorkowej sesji Sejmiku Podlaskiego już jutro na naszych łamach.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: wrotapodlasia.pl)

Nowe władze województwa podlaskiego wybrane. Zarząd tworzą politycy PiS komentarze opinie

  • Wojciech - niezalogowany 2018-12-13 17:26:47

    Ja na miejscu Pana Marszałka nie byłbym taki frywolny i liberalny pozostawiając starych dyrektorów z PO/ZSL na ich stołkach.
    PO/ZSL zawsze wymiatało ludzi prawicy z kierowniczych stanowisk, jak dorywali się do koryta.
    Zatem Panie Marszałku - niech Pan będzie trochę ostrożniejszy, aby Wam potem nie robili "pod górkę"....

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama