Reklama

Kolejne zatrzymania na granicy z Litwą. Straż Graniczna i Terytorialsi w akcji w gminie Puńsk

Służby mundurowe na Podlasiu nie zwalniają tempa w walce z nielegalną migracją. We wtorek, 23 czerwca 2026 roku, na odcinku granicy z Litwą doszło do kolejnych skutecznych interwencji. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach, wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, zatrzymali dwie grupy cudzoziemców, którzy próbowali nielegalnie przedostać się do Polski.

Poranny i popołudniowy pościg w przygranicznej gminie

Do pierwszego zatrzymania doszło w godzinach porannych. Patrol Straży Granicznej oraz WOT ujął trzech obywateli Sudanu. Kilka godzin później, około godziny 14:00, mundurowi namierzyli kolejną grupę – tym razem trzy osoby pochodzące z Erytrei. Obie grupy migrantów poruszały się pieszo i zostały zatrzymane w bliskiej odległości od linii granicy państwowej na terenie gminy Puńsk.

Natychmiastowa readmisja. Cudzoziemcy wrócili na Litwę

Wszyscy zatrzymani we wtorek mężczyźni przeszli standardowe procedury weryfikacji tożsamości. Po zakończeniu niezbędnych czynności administracyjnych, cudzoziemcy zostali niezwłocznie przekazani stronie litewskiej w ramach obowiązującej procedury readmisji uproszczonej.

Reklama

Statystyki rosną. Setki zatrzymań od początku roku

Sytuacja na polsko-litewskim odcinku granicy pozostaje napięta. Służby meldują o stałym napływie migrantów. Tylko od początku 2026 roku na tym odcinku zatrzymano już łącznie blisko 620 osób. Sama Polska Straż Graniczna odpowiada za ujęcie ponad 330 migrantów, w tym rozbitej niedawno, dużej 14-osobowej grupy, która również sforsowała granicę od strony litewskiej.

Czy Waszym zdaniem ochrona granicy polsko-litewskiej powinna zostać mocniej wzmocniona przez dodatkowe patrole wojska?

PS

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/06/2026 17:24
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo ddb24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości